Hannes Rummu hat trick

Mart Soidro

Kui esmaspäevane SL Õhtuleht avaldas oma spordiküljel Reval Hotels Cupi tänatavate nimekirja, kelle kaasabil võistlus teoks sai, ei leidnud ma sealt Hannes Rummu nime. Aga oleksin pidanud leidma, sest Rumm on põhjalik mees ja kasutas kõiki tema käsutuses olevaid meediakanaleid kajastamaks kaheksandat korda toimuvat seitsmevõistlust. Kõigepealt näidati reede õhtul soojenduseks Toomas Lepa ? Hannes Rummu filmi ?Erki Nool 2004?. Päeva naelana päevalehtedes väljareklaamitud pretensioonitu film püstitas küsimuse: kuhu Erki Nool siis 2004. aasta lõpuks välja jõuab? Selgus, et mitte kuhugi. Europarlamendi valimistel kogus ta 3044 häält (18. koht); Ateena olümpiamängudel tuli punkte 8235, mis andis üldkokkuvõttes 8. koha. Kompromissitule võitlejale on need ebameeldivad numbrid. Ebameeldiva numbriga sai hakkama ka peategelane ise, otsustades stsenaristide kiuste oma sportlasekarjääri jätkata. Nüüd on film küll valmis, aga sealt puuduvad kaadrid nädalavahetuse ?Reval Cup?ist?, kus Nool kodutandril võitjana loodetavasti poolehoidjatega tõesti hüvasti jättis.

Erki Noole viimase filmiga pole esialgu suurt midagi peale hakata. Vaadates vanameistri võidutantsu pärast nädalavahetuse mitmevõistlust, pole ma sugugi kindel, et Lepal ja Rummul ei tule teha filmile järge ?Erki Nool 2005?.

Aga esialgu viimati linastunud filmist. Kõige iseloomulikumad kaadrid on filmitud Võrumaal, kus Nool kohtub veidi nokastanud Andrus Värniku isaga. Süüakse ?a?lõkki ja puhutakse kübeke spordijuttu. Andrus Ansipi väimeespojaga nii libedalt ei lähe, kuid lõppkokkuvõttes tegi olümpiavõitja nii Seli kui Pallase selja prügiseks. Äkki oligi see Noole eelmise aasta suurim võit? Koomilisena mõjus aga Nool Isamaaliidu valimiskonverentsil, kus ta esitas teiste kirjutatud kõnet. Piltlikult öeldes oli ülikonnas Nool sama ?veenev? kui trikoos kümnevõistleja vasaraheiteringis. Ja järjekordselt sai kinnitust tõsiasi, et iga kingsepp jäägu ikka oma liistude juurde. Nii Nool kõnetoolis kui Rumm filmi kaadri tagant teksti lugedes olid küll koolipoisilikult püüdlikud, kuid mitte enamat.

Hannes Rumm on põhjalik mees ja ma olin küllaltki kindel, et laupäevases Postimehes kasutab ta oma ?Nädala näo? seoses ?Reval Cup?iga? kuidagi ära. Nii oligi: Rumm kirjutas portreeloo Kadri Kivisest, ?mitmevõistlejate maaletoojast?. Midagi pole öelda, ajakirjanduslikku materjali Rumm ripakile ei jäta. Kümnevõistleja elukaaslane oli küll vastu Noole sünnipäeva filmimisele, kuid ?Nädala näole? ta kätt ette panna siiski ei tihanud. Ka selles loos jäi Rumm talle omaselt diskreetseks, kuid Kadri Kivise kaudu tulid päevavalgele nii mõnedki põnevad, isegi pikantsed seigad võistluste köögipoolelt. Tagatipuks tegi Rumm (tahtmatult?) võistluste korraldaja viis aastat nooremaks, mis  seltskonnaajakirjandusele kindlasti silma torkas: 1975. aasta lõpus sündinud Kivine hakkas Noolega kokku elama juba 1990. aastal! Postimehe esmaspäevane parandus puutus tõenäoliselt vähestele silma.

Viimastel aastatel on Hannes Rumm saanud osaleda saadetes ?Nädala tegija? ja ?Olukorrast riigis? üksnes kellegi asendajana. Seekord asendajat ei vajatud ning Noole temaatika jäi Tiina Kaalepile, Kalle Muulile ja eriti Anvar Samostile kaugeks. Lausa ebasportlikult käitus aga ?Välismääraja? toimetaja Kadri Liik, kes pühapäeval enne oma saatetunni lõppu turtsatas: ?Nüüd peame lõpetama, sest mingisugused sportlased söövad osa meie saateajast ära.?

Esmaspäeval oli aga Hannes Rumm taas eetris ning põhjaliku mehena ei jätnud ta Kuku raadio ?Pressiklubis? kajastamata seitsmevõistlust. Oli ka põhjust, sest nagu ütles Ants Põldoja SL Õhtulehes, võis võistluste peategelaseks ennustada ükskõik keda, aga mitte Noolt ennast. Kuigi võistlus võideti läbi aegade kõige nõrgema tulemusega (esimesel neljal aastal poleks summast piisanud isegi esikolmikusse tulekuks), kuigi Noole selle aasta võidutulemus annaks maailma kõigi aegade edetabelis alles 46. koha, ei pisenda see märkimisväärselt võitu kodupubliku ees. ?Pressiklubis? jagasid Rummu võistlustejärgset optimismi 6000-punkti-mees Sulev Valner ja sportlikelt saavutustelt tagasihoidlikum Urmet Kook.

Ja miks ei oleks pidanud jagama? See, et Noole mantlipärijad lorud on ning trooni ja krooni ei ihka, on nende probleem. Esimest korda tegi mehe häält Kristjan Rahnu alles esmaspäeval, kui tal Noole ja ajakirjanike näägutamisest kõrini sai ning suure vihaga 60 meetrit tõkkeid 7,93 sekundiga läbis. Siinkohal olekski vist paslik lõpetada Noole erakonnakaaslase Peeter Tulviste sõnadega: ?Küülikut tuleb nii kaua peksta, kuni õpib tikku tõmbama.?

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht