Filmimaailm

Aare Ermel

  Pensionieelikuist märulistaaride teine tulemine

Sylvester Stallone’iga vändatud mullune kinohitt “Rocky Balboa” tõi üle 150 miljoni dollari kasumit. Seega tundub igati ootuspärane loota vähemalt sama head publikuedu Bruce Willise, Harrison Fordi ja veel ühelt Stallone’i come-back’ilt. Kui “Die Hard 4.0” maailma esilinastus on 4. juulil, siis “Indiana Jones 4” ja “Rambo 4” jõuavad fännideni järgmisel aastal.

Praegu, kui löökfilmide staaride keskmine vanus on 30–35 aastat (näiteks Tobey Maguire Spider-Manina ja Matt Damon Jason Bourne’ina), võivad endised hitimeistrid mõjuda kinoekraanil anakronismina. On ju Harrison Ford, kelle viimasest kassafilmist “Presidendi lennuk” on möödas kümmekond aastat, juba 65aastane. Palju parem pole lugu ka Bruce Willise (52) ja Sylvester Stallone’iga (60). Ent nagu üldiselt teada, kus häda kõige suurem, võib abi olla lähemal, kui arvata oskad. Piisavalt jõukatel staaridel tuleb lihtsalt palgata parematest parem iluravi, fitness’i ja kaskadöörluse spetsialistid.

Tunnustatud meigikunstniku Daniel Phillipsi sõnutsi on parim vahend vana kortsus näonaha kohendamiseks hemorroidikreem, mille maagiline mõju kestab peaaegu kaks tundi. Lisaks eelistavad paljud tema mees- ja naissoost hoolealused silikooni baasil välja töötatud kohendamisprodukte. Enda võimalikult musklilisena näitamise nimel tuleks aga igal juhul hoiduda plastilise kirurgi noa alla minemisest. Eksisteerivad ju kõikvõimalikud hormoonpreparaadid ja imeravimid (üks neist kannab nüüd tänu Stallone’i vahelejäämistele pilkenime Rambotox). Ning kui tõesti miski muu ei aita, võib ju alati kasutada nooremaid kehadublante.

Teeneka kaskadööri Steen Youngi väitel saaksid vananevad märulistaarid efektsete võitlusstseenidega üldjuhul paremini hakkama kui nende nooremad ja mitte nii kogenud kolleegid. Näiteks Ford ja Willis teavad suurepäraselt, kuidas väljuda taplusest nii, et kõik hambad on alles. Põhihäda seisneb hoopis selles, et kindlustusfirmad on teinud kõik selleks, et teada-tuntud staaridega ei tohi võtteplatsil midagi drastilist juhtuda. Kaskadööri-dublandi asendamine on märksa odavam.

 

 

Lähiminevikus lahkunuid

Jean-Claude Brialy (30. III 1933 – 30. V), prantsuse näitleja, lavastaja ja teatriomanik, kes jõudis osaleda 185 filmis. Teismelisena kirjutas ta fännikirju sellistele ekraanikuulsustele nagu Louis Jouvet, Danielle Darrieux ja Jean Marais, saades nendelt vastu autogrammiga portreefoto. Ehkki kolonelist isa ei kiitnud heaks poja teatrihuvi (rääkimata varakult ilmnenud homoseksuaalsusest), asus Jean-Claude pärast kooli lõpetamist Strasbourg’is näitekunsti tudeerima. Hiljem on Brialy öelnud, et oma filminäitlejakarjääri eest võlgneb ta tänu eeskätt Claude Chabrolile, kes kutsus ta mängima oma debüütfilmi “Nägus Serge” (1958) üht peaosadest. Ligi pool sajandit teatri, kino ja televisiooniga seotud näitleja on töötanud muu hulgas koos toonaste ja tulevaste klassikute Jean Renoiri (“Elena ja mehed”, 1956), Luis Buñueli (“Vabaduse fantoom”, 1974), Louis Malle’i (“Liftiga tapalavale”, 1958), Jean-Luc Godard’i (“Naine on naine”, 1961), Eric Rohmeri (“Claire’i põlv”, 1970), Roger Vadimi (“Ringmäng”, 1964), François Truffaut’ (“Pruut mustas”, 1968) ja Bertrand Tavernier’ga (“Kohtunik ja mõrvar”, 1976). Oma viimase rolli tegi Brialy mullu telemängufilmis “Monsieur Max”, kehastades homoseksuaalist juuti Max Jacobit, kes lasi ennast katoliiklaseks teha, kuid suri ikkagi natslikus koonduslaagris. Jean-Claude Brialy lavastas ise tosinkond mängufilmi. Hinnatud oli ka tema panus teatrijuhina (Théâtre Hébertot, Théâtre des Bouffes-Parisiens ning Anjou ja Ramatuelle’i teatrifestival). Jean-Claude Brialy lähemasse sõpruskonda kuulusid näiteks Rudolf Nurejev (kes oli lühikest aega tema armuke), Alain Delon, Simone Signoret, Jean-Louis Trintignant, Jean-Paul Belmondo ja Charles Aznavour.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht