Venemaa asfalt

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Rio olümpia seni põletavaim teema on olnud kahtlemata Venemaa. Lisaks muule maailmale on ka Eesti ajakirjandusveerge täitnud lõputud uudised, arvamused, soovitused ja analüüsid ning prognoosid sellest, mis saab dopinguga patustanud Vene sportlastest. Alles hiljuti oli veel lahtine, kas venelased võistlevad sellel olümpial koos pagulaskoondisega Rahvusvahelise Olümpiakomitee lipu all või mitte. Tänaseks on selge, et venelased olümpiast täiesti kõrvale ei jää ja saavad isegi oma lipu all võistelda.

Kuid see on Brasiilias toimuvate olümpiamängude pinnavirvendus. Asjaolu, et Eesti meedias räägitakse enim Venemaast, ei tähenda sugugi, et sellega olümpia ja Brasiilia probleemid ammendatud oleksid. Siiski, jäädes Eesti meedia kaanonisse, võib olümpiamängude mõningaid probleeme selgitada Venemaa kaudu. Poliitilises plaanis kimbutavad Brasiiliat mõneti samasugused probleemid kui Venemaad. Mele Pesti kirjutab kõrvalküljel, kuidas 200 miljoni elanikuga Brasiilias otsustab asjad ära kümmekond vana portugali suguvõsa, kelle järeltulijad on pankade ja suur­ettevõtete omanikud. Kõlab ju tuttavalt, kui mõelda meie 140 miljoni elanikuga naabri peale. Kui Pesti ütleb, et Brasiilias on toimumas kõigele vaatamata suured tagasiastumised, siis midagi analoogset võime praegu näha ka Venemaal. Putin on ootamatult vallandanud suure hulga kõrgeid ametnikke.

Kõige huvitavam paralleel Venemaaga tekib aga hoopis arhitektuurikülgedel, kus Ann Ideon kirjutab, et Brasiilia favela’des on progressi sümboliks ja arengu sünonüümiks asfalt. Selle nädala kolmapäevases Postimehes kirjutab Jaanus Piirsalu: „Venemaa on selles mõttes eriline riik, et asfalt lihtsalt ei püsi selle pinnal, nagu hiljuti väitis Moskva-lähedase iidse Vladimiri linnapea Olga Dejeva. Linnaelanikud hakkasid kohtumisel linnapeaga kaebama, et miks igal aastal linnas koos lumega kaob ka asfalt. „No ei kohane meil asfalt, maa ei võta seda vastu!“ vastas kaebajatele Dejeva.“ Tundub, et sama kehvasti kohaneb Vene sportlaste seas ka dopingu­vaba sport.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht