Raamatud võiksid olla kättesaadavamad

Gerry Puu

  Kui vaadata raamatute kättesaadavust päeval tööl käiva inimese seisukohalt, siis ei ole tal sugugi kerge meie paremate raamatukogude vaimuvaranduste ligi pääseda. Rahvusraamatukogu ei laenuta võõrkeelseid raamatuid välja, sest neid on tihtipeale üks eksemplar ja on hea, kui need oleksid kogu aeg kättesaadavad. TÜARist antakse kasutajatele raamatuid välja, aga ainult Eesti kõrgkoolide töötajatele, üldhariduskoolide õpetajatele ning neile, kel on üliõpilase staatus või kõrgharidus.

See, et ülejäänud on sellisest võimalusest ilma jäetud, ei ole minu meelest põhjendatud. TÜAR oma arvestatavate kogudega võiks olla huvipõhine raamatukogu, kes laenutaks teoseid välja kõigile, kes tunnevad millegi vastu sügavamat huvi. Ainukene praegu kõigile kättesaadav võimalus on lugeda vajalik teos läbi kohapeal. Ent kui vaadata lugemissaalide lahtioleku aegu, siis on igaühele selge, et pärast päevatööd ei jõua inimene selle aja sees midagi eriti lugeda. Koopiate tegemine tuleb kõne alla vaid lühemate tekstide puhul.

Rahvusraamatukogu lubas lähitulevikus avada raamatukogu pühapäeval ning teha esmaspäevast puhkepäeva, muu hulgas ka selleks, et inimesed, kes argipäeval tööl on, saaksid rohkem lugeda. TÜAR võiks aga liberaliseerida oma kojulaenutuspõhi-mõtteid.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht