Pühad olgu, teised tulgu,harva argipäivi olgu!

 

Pilt: Nädal Pildis, nr 24, 1939. Sõna: Majapidamise ja Keedukool,“ Söökide valmistamise õpetus”. Toimetanud keedukooli tegelased Tallinnas 1906. Kõikjal kaks takti muudetud.

 

Neli naela siirupit keedetakse üles ja kallatakse suure kausi sisse; segatakse nüüd sinna juure pool naela tuhksuhkrut, kolm ja pool naela pehmet Rostowi ehk Kuura jahu, ja lastakse nii moodi 24 tundi kinnikaetult seista. Lisatakse weel sinna juure wiis toorest muna, pool naela sulawõid, kaks loodi pottase-pulbrit, 1 lood põdrasarwe soola, mis pulbriks on hõõrutud, üks kang peenikeseks tambitud waniljet ja weel nii palju jahu, et tainast wõib wälja rullida ja ahjus sellega proowi teha, et mitte laiali ei jookse.

Siis kastetakse seda arwata tund aega. Nüüd kaetakse kinni ja lastakse arwata üks nädal leige koha pääl seista. Rullitakse siis õhukeselt laiaks, lõigatakse plekist piparkoogi wormikestega kõiksugu koogikesed, pannakse wahaga ehk wõiga määritud laiade pannide pääle, määritakse päält toore, klopitud munaga ja küpsetatakse wäikse kuumusega ahjus arwata poole tunniga walmis. küpsetamise aeg ei tohi mitte palju ahju ust lahti teha, siis kukuwad koogid kokku. Siirupi asemele wõib ka mett wõtta.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht