Kulge kuldurnikud!

Jag-Ajav A. Litse

 

Ma kulsin et mingid kuradi kuldurnikud raisk varasdavad rahva ühisvara. Et mingi kirjatsura saab endale kulka kulul arvudi ja puha. No mida kuradit teeb kirjatsura arvudiga ma küsin? Ega ta mingi raamadupidaja pole. Tehgu kõgepealt TÖÖD raisk leidku endale korralik TÖÖ, siis tulgu rahva raha nõudma. Inimesed nälgivad, eelarvega häda, kunstiinimesed pidutsevad, need asiad ju odse seotud!

 

Vot Kreizberg onn mees! Kui ikka tema üdleb, et kulka vaja alles koralikult käividada, siis tema teab, kurat kulka polegi veel päris käividadud aga juba jagatakse pappi! Seadust on vaja ka muuta, Kreizbergi-poisil on õigus, me mängisime kunagi koos kossu, oma poiss. Ega need kirjatsurad oska ise midagi, kulka paar kuldurnikku jagavad oma tuhandetele semudele pärast koos joovad. Tutkit pratt see aeg on nüüd läbi, plats tegjatele puhtaks! Mina valiksin kulkasse ikka koralikke mehi, ise kah parteis, sest kuda siis muidu eks ja väigest pidi ärimees, tõmbasin siin mullu metsa maha nii et mühises.

 

Kuldurnikud jagavad raisk teab mille jaogs! Mingi raamad, mida keegi ei loe. Sitt raamad, sest mina ei loe. Kui oleks hea, küll siis loegs nii et tollmab. Ma ju kõva möllumees. Mul läks silm Kreizbergi-poisi juttu lugedes kohe märjags, kurat, sellele mehele andke ikka lisahüvitisi, avastas ju kulkas suurima ussipesa, organiseeridud kuritegevus ma üdlen, üks pajebatim korrubtsioon meie riigi ajaloos. Kui ikka ügs saab arvudi ja teine läheb väljamaale litutama, on kogu asi läbinisti mäda. Kogu asi ma ütlen.

 

Vot Jänese Laine ka mule meldib, täidsa mehka tots. Kutsub naksti kulduurikubud vaibale, aru andma, mis pidu katku ajal. Kord majja, säru alla, lohistage oma näljased rahamärsid lagedale! Pole vaja minisdril teid kaidsta midagi. „Post” või „Posti mees” või mis see oli pani ka häsdi, et Jänes nõuab aru, et mis toimub eks. Tead nagu vanasdi ööldi, et ruki protsh!

 

Ja ma üdlen, kulge kuldurnikud, nüüd on küll aeg häbi tunda ja enast kaidsta. Õigustage enast, enda tegemisi ja olemisi, et miks ülebea olemas olete kuigi ega aus töömees ja aus ajakirjanik seda mesijuttu niigunii ei usu. Leitke enda seast süüdlased! Eesti rahvas ootab õigusdusi, vabandusi, seletusi. Ma tahan teada, mille jaogs mu raha kuludadakse. Kurram kas saab korra maija või ei? Hakake aga kaagutama ja koogutama!

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht