Esseevõistlus “Millises Eestis ma tahan elada?”

 

Patroon president Toomas Hendrik Ilves

 

Eesti Vabariigi 89. aastapäeval kuulutas president Toomas Hendrik Ilves välja esseevõistluse “Millises Eestis ma tahan elada?”. Esseevõistluse korraldamise idee pärineb Tartu ülikooli eetikakeskuselt, kes on ühtlasi võistluse peakorraldaja. Parimad tööd valib välja presidendi mõttekoda. Oma tuge on lubanud ka ajakiri Akadeemia.

 

“Eesti on taastanud oma riigi ja võtnud taas sisse koha demokraatlike lääneriikide peres. Ometi ei ole Eesti veel selline, nagu me sooviksime. Selle asemel, et kurta, kas sellist Eestit me tahtsime, peaksime rääkima sellest, missugust Eestit me tahame,” ütles riigipea. “On aeg välja öelda oma mõtted selle kohta, missugune Eesti peaks olema. Arutlegem siis ühiselt, mis on Eestis praegu hästi või mis tekitab meelehärmi. Mida on meil õppida minevikust? Mida võtta üle teiste maade kogemusest? Kuidas saavutada see, et kõik siin elavad inimesed peaksid Eestit oma koduks? Mida saaksin mina teha selleks, et Eesti oleks koht, kus on hea elada, kus lapsed on oodatud, kust noored ei taha lahkuda välismaale ja kus eakatel on rahulik vanaduspõli?” loetles president Ilves võimalikke küsimusi, mille üle võiks antud teema raames arutleda. “Suunakem oma pilgud tulevikku ja mõelgem, kuidas me läheme edasi. Missugune võiks Eesti olla 10, 50, 100 aasta pärast?”

President on veendunud, et Eesti tuleviku kohta tahavad ja ka oskavad oma arvamuse välja öelda sajad ja tuhanded kodanikud. “See ei ole pelk poliitikute või arvamusliidrite privileeg, kellele visioonide pakkumine on sageli töö või isegi kohustus,” ütles president Ilves.

 

Konkursi tingimustega saab tutvuda Tartu ülikooli

eetikakeskuse eetikaveebis www.eetika.ee ja

presidendi kodulehel www.president.ee

 

Esseesid oodatakse jüripäevaks, 23. aprilliks

elektrooniliselt aadressil essee@eetika.ee või

postiga TÜ eetika­keskus, Ülikooli 7, 51003 Tartu.

Eraldi hinnatakse üldhariduskoolide õpilaste ja täiskasvanute töid.

Auhindamine võidupühal, 23. juunil. Kõik osalejad saavad presidendi autogrammiga pildi. Parimatele esseedele auhinnad. Huvitavamad esseed ilmuvad ajakirjas Akadeemia ja presidendi esseevõistluse kogumikus.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht