Deliirium?

 

Deliiriumi keskseks tunnuseks on enda ja keskkonna teadvustamise vähenemine. Deliiriumiga võivad kaasneda aistinguhäired ja hallutsinatsioonid, une-ärkveloleku rütmi häired, psühhomotoorse aktiivsuse tõus või langus, desorienteeritus (ajas, kohas, enese isikus), mälu halvenemine, tugevad meeleolu kõikumised. (www.inimene.ee)

 

Nad kuulevad ekspertide arvamust ja ütlevad, et see ei loe. Sest nad tahavad ehitada Kalevile poja. Nad kuulevad kohtu otsust ja ütlevad, et see ei loe. Sest nad ei taha ehitada Virule poega.

Nad on ise loa andnud ja nad ütlevad, et see ei loe, sest see ei loe.

Nad kuulevad ekspertide arvamust, et tuleb ehitada majad, ja ütlevad, et see ei loe.

Nad ehitavad haljas­ala sinna, kus on majade koht. Nad küsivad rahva arvamust. Rahvas ei arva midagi, kuid nad kuulevad, et rahvas ütles, et ekspertide arvamus ei loe.

Nad kuulevad ekspertide arvamust, et tuleb rajada haljasala, ja ütlevad, et see ei loe. Nad jätavad autoparkla sinna, kus on haljasala koht. Ja nad ütlevad, et see on maa-alune maja. Nad ehitavad maja sinna, kus on haljasala koht.

Nad kuulevad ekspertide arvamust, kuhu peab tulema raekoda. Nad ütlevad, et see ei loe, sest raekoda peab tulema teise kohta.

Nad kuulevad ekspertide arvamust, et maja ei tohi lammutada. Nad ütlevad, et nad ei lammuta.

Nad lammutavad. Ja nad ütlevad, et ei ole lammutanud. Ja ei ole kuulnud.

Nad ütlevad, et linnamüür peab olema vaadeldav, ega luba ehitada linnamüüri äärde. Nad ütlevad, et linnamüür peab olema vaadeldav. Ja lubavad ehitada linnamüüri ette.

Psühhomotoorne aktiivsus tõuseb ja langeb, mälu halveneb, meeleolu kõigub.

Haigus. Volikogu.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht