Avalik loeng

Reedel, 15. veebruaril kl 14 peab Londoni King’s College’i professor Stephen Lovell inglise keeles avaliku loengu teemal „From Stenography to Radio: An Alternative History of Communications in Russia”. Loeng toimub Tallinnas Uus-Sadama 5 Tallinna Ülikooli Mare õppehoones ruumis M-218.

Stephen Lovell on Londoni King’s College’i kaasaja ajaloo professor. Tema teaduslike huvide sfääris on Euroopa ajalugu, ajalugu ja mälu, Nõukogude Liit ja Venemaa, Venemaa ja läänemaad jm.

Laupäeval, 16. veebruaril kl 12 peab Peterburi Riikliku Ülikooli vene keele kui
võõrkeele õppetooli professor ja Tallinna Ülikooli külaline Kira Rogova vene keeles avaliku loengu teemal „Teksti stilistika stilistiliste distsipliinide reas”. Loeng toimub Tallinnas Narva mnt 25 Tallinna Ülikooli Silva õppehoone ruumis S-335.

Prof Kira Rogova on maailmakuulus vene filoloog. Ta on esitanud oma ideid USAs, Saksamaal, Taanis, Itaalias, Hiinas, Soomes, Prantsusmaal jm. Tema ideid on kasutatud vene keele kooliõpikute koostamisel. Kira Rogova on tuntuimaid vene tekstistilistika valdkonna spetsialiste. Alates 2008. aastast on Rogova Peterburi Riikliku Ülikooli auprofessor.

Teisipäeval, 19. veebruaril kl 16.15 toimub Tartu Ülikooli aulas prof Margus Pedaste inauguratsiooniloeng.

Margus Pedaste valiti 2012. aastal sotsiaal- ja haridusteaduskonna tehnoloogiahariduse professoriks. Tema teadustöö on keskendunud probleemide lahendamise ja uurimusliku õppe mehhanismidele arvutipõhistes õpikeskkondades ning arvutite abil õppimist toetavate süsteemide disainile. Viimasel ajal on tema huvivallas seniste kogemuste rakendamine tehnoloogiahariduse kontseptsiooni arendamisel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht