Respublika juhtkonnale!

Rui, endine Fie

Kuulsin, et Teie juures on üks töökoht vabanenud. Ma julgeksin sinna ennast pakkuda. Seda sammu ergutasid astuma Teie probleemid, millega olen tuttav meedia vahendusel. Te tahate teha uut algust, tahate oma põhimõtteid ühtpidi teravamaks lihvida, samas aga ka lihtsamale valijale uuesti peale minna. Mul on selleks eeldusi, sest ma ei sori inimeste minevikus, küll aga on mul alama rahvaga hea klapp, kuna tunnen tema joogiharjumusi. Mind ei saa ajakirjanikud ?anta?eerida, kuna ma ei ole kuulunud ühtegisse parteisse ja pole sooritanud valgustkartvaid tehinguid. Ma olen tundmatu suurus. Mis aga kõige tähtsam, mul on programm, kuidas tõsta Respublika endise hiilguse hobuse selga. Milles oli teie viga? Te rääkisite rahvale, et olete äraostmatud ja ausad, aga kes seda uskus? Võib-olla olite, võib-olla ei olnud. Ja ei maksa rahvast süüdistada. Miks nad peaksid uskuma, et teie kavatsused olid valged ja puhtad nagu Always side, kui see ületab nende kujutlusvõime? Seda ei tohi neile ühekorraga serveerida, sest rahvas on nagu laps, kellele ei saa anda üle jõu käivat ülesannet, vaid keda tuleb tõe teel talutada aste astme haaval. Mõtetelugemise masinat on püütud leiutada, isegi Koplis ma tean üht venda, aga see pole rahva jaoks (kiired, millega inimesi mõjutada, on teaduslik fakt, aga sellest me räägime teine kord, kui ma juba teie esimees olen, mõnes teises kohas, näiteks Woodstocki õllekas.)

Sellepärast tuleks alustada valijate tagasivõitmist lihtsamast. Mitte vaimust, vaid kehast! Kõikidel Respublika liikmetel tuleb minu plaani kohaselt teha kohustuslikuks käia stripiklubides strippi tegemas. Ka uusi klubisid tuleb luua, võimalikult Euroopa Liidu struktuurifondide arvel. Siis rahvas näeb, mis kellelgi on, Sest kui sul ikka midagi ripub, siis seda niimoodi ei peida nagu mingeid kavalaid parteimõtteid. Rippuvat asja on kohe näha, sellepärast see ongi aususe proovikivi. Kui ikka valijad näevad, et sul ripub, ja sa seda ausalt tunnistad ega kavatsegi pükste või pintsakuga varjata, siis hakkavad kõik uskuma, et ka mõtted, mida te nende ees välja laotate, on sama siirad kui see, mis ripub. Te võite olla kindlad, et kui te niimoodi, paljalt ja ausalt esinete, siis on Respublikal peagi kõikide naisvalijate ja ka väikese osa meesvalijate igavene toetus. Teil on seni veel see eelis, et teie seas on palju noori, teie võite vabalt strippida. Aga see eelis kaob aastatega, nii et kohe strippima!

Strippimisel on veel teisigi kasulikke omadusi. Näiteks see sunnib end füüsiliselt vormis hoidma. Strip on ka eesti rahva rahvuslik spordiala ja see viib Respublika rahvale lähemale. Vahepeal te kippusite kaugemale minema. Mina oleksin nõus kümne õlle eest juba praegu Toompea saalis strippi tegema. Ma usun, et Liina Tõnisson ka, me teeksime koos. Tema ei olegi veel ühtegi erakonda astunud, värbame ta ära. Ma arvan, et ka Mark Soosaar stripiks koos meiega. Marrandit ma ei tea, maainimesed on teinekord väga alalhoidlikud. Aga nii või naa, paneme selle asja käima ja järgmistel valimistel virutab Respublika nii, et teised kiunuvad käes.

Palka ma võtaksin sama palju kui endine esimees. Aga mul on tingimus. Kui me võidame, siis kuluksid mulle ära ka mõned kohad nõukogudesse. Korsten, tuntud vokalist, peaks saama Sadama nõukogusse. Küntsa, tuntud literaat, peaks saama Eesti Energia nõukogusse. Aga Orumetsa Velts, rahva lemmik, tahaks minna Briti nõukogusse.

Positiivset vastust lootma jäädes

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht