Raamatututvustus

 

Jaak Allik MENU HIND ON VALU

Teatrimõtteid 1965 ? 2001. Alliku ajakirjanduslikud lood, mis räägivad teatrikriitika rollist ja vahekorrast loovkunstnikega, suunatud just teatrihuvilistele. Alustuseks maiuspala, Alliku esimene trükis ilmunud retsensioon. Toimetanud Jaakko Hallas, sarja ?Sirbi raamat? kujundanud Tiina Tammetalu. Sirp, 2004. 166 lk.

 

Mari Sobolev

PÜHA TÕDE

Asitõendeid ajakirjandusest ja kirjutamisteraapiast XX sajandi lõpust. Võitleva omaasja patrioodi ja huligaani vahva essee-, artikli-, manifestikogu, mis annab täitsa hää pildi viimase kümmekonna aasta kunsti- ja kultuurimaastikust. Toimetanud Helle Tiisväli, sarja ?Sirbi raamat? kujundanud Tiina Tammetalu. Sirp, 2004. 190 lk.

 

Jeanette Winterson

KEHALE KIRJUTATUD

Kummaline armastuslugu, keha anatoomia briti ühelt eksperimenteerivamalt ja hinnatumalt kirjanikult. Haarava, kiskuva, võimsa stiiliga tippteos. Inglise keelest tõlkinud Kätlin Kaldmaa, toimetanud Marge Tavast, kujundanud Kristjan Mändmaa. Varrak, 2004. 190 lk.

 

Max Jakobson

TALVESÕJA DIPLOMAATIA

Põhjalik, tasakaalustatud, omas ajas ?okeeriv käsitlus Talvesõja tagamaadest. Oluline ajalooraamat. Soome keelest tõlkinud Olavi Teppan, toimetanud Lauri Panama, kujundanud Dan Mikkin. Varrak, 2004. 384 lk.

 

METALL 2

Kogumik on pühendatud kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala 80. aastapäevale ning annab osakonnast faktoloogilise kui emotsionaalse ülevaate. Kõrvalt on meie ehtekunsti arengut vaadanud Harry Liivrand ja Tamara Luuk. Kaunilt kujundatud raamatu on koostanud Kadri Mälk ja Piret Hirv, kujundanud Pärtel Eelma. Eesti Kunstiakadeemia, 2004. 142 lk.

 

Ülle Gri?akov, Urmas Gri?akov

AIAKUNST EESTIS. Väliseluruumi kujundamine

Raamatu eesmärk on aidata praegustel ja tulevastel aiaomanikel näha aiakujunduse võimalusi. Kuna raamat on pandud kokku Eesti aedade põhjal, siis on see selge tõestus, et aiakujunduse traditsioon Eestis kestab ja ideaalne koduaed on olemas. Raamat on selgelt liigendatud, Tiit Koha asjatundlikud fotod on kasutajale suureks abiks. Kujundanud Jaan Tammsaar. Maalehe Raamat, 2004. 271 lk.

 

PLACE AND LOGATION

Kolmas keskkonnaesteetika ja -semiootika kogumik ?Koht ja paik? ?Linn_toopiad ja refleksioonid? keskendub linnale ja ehitatud keskkonnale. Põhiosas on kogumikku koondatud 2002. aasta samanimelise rahvusvahelise konverentsi ettekannete põhjal valminud artiklid, kuid neile on lisatud veel üheksa uurimust, kokku on saanud igati soliidne ja mahukas kogumik. Ingliskeelne, resümeed eesti keeles. Toimetanud Virve Sarapik ja Kadri Tüür. Eesti Kunstiakadeemia, 2003. 464 lk.

 

TUNA 2004, nr 3

Värskes sügisnumbris algab Henning von Wistinghauseni käsitlus Hermann Keyserlingi kon­fliktist oma rahvuskaaslastega aastatel 1917-1918, Marten Seppel peatoidusehädadest Liivimaal XVII sajandil, Jaan Lahe Egiptuse kultustest Kreekas ja Roomas, Tõnu Tannberg 1953. aasta amnestiast. Kultuuriloolist: Martin Varese mälestused. Huvitavaid dokumente: nõukogude valimised KGB peeglis ja Artur Alliksaare kiri EK(b)P Keskkomitee sekretärile, koos Madis Kõivu kommentaariga. Peatoimetaja Ott Raun.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht