Raamatututvustus

J. R.

TÄHEKE 2004, nr. 4 Priit Liiviste intervjueerib Kunksmoor Ita Everit, Andrus Kivirähk kirjutab sellest, kuidas isa sokid voodi all muna munesid, Aino Pervik lendamisest, ajakirja päraosast saab igaüks enesele kaks jänkut välja lõigata ja kokku kleepida (mida siinkirjutaja ka tegi). Peatoimetaja Ilona Martson.

 

Mati SirkelORVA-AASTAD

Valik ees-, vahe ja järelsõnu tõlgetele ning mõned lehelood. Sirkli esimene autoriraamat, saksa keeleruumi kirjanikele keskenduv kogu, mis kindlasti hää abimees kõiksugu üliõpilastele ja kirjandusuurijatele. Üks põnev raamat: iga lause ja sõna puhul on tunne, et see on valitud, omal kohal kindla põhjusega. Ja kuigi on triviaalne, tuleb öelda: sellisel keelekultuuriastmel kirjutisi kohtab üha harvem. Toimetanud Linda Uustalu, kujundanud Jüri Kaarma, kaanefoto Tiit Rammul. Tuum, 2004. 240 lk.

 

Enn PõldroosPRÜGI SEADUS

Jutustuste ja juttude kogu (lõpus ka midagi näidendilaadset), kust leiab nii naturalismirõvedust kui poeetilisi lõike, absurdigi. Esmapilgul üsna haarav kogumik. Toimetanud Sirje Ratso, kujundanud Enn Põldroos. Eesti Keele Sihtasutus, 2004.

 

Toomas VintÕNNELIKU LÕPUGA LOOD

Toomasvintlik? osalt juba ilmunud, tuttavad asjad, mõned jõulisemad ja teravamad, aistingulisemad, mõned veidi hõredamad palad. Rahutuks tegev raamat. Mis on ju hea? Toimetanud Velve Saar, kujundanud Tiiu Allikvee. Eesti Keele Sihtasutus, 2004. 220 lk.

 

Lemony SnicketROOMAJATE RUUM

See on uus lugu sarjast ?Õnnetuid lugusid?, milles Snicket pakub meile kõige trööstitumaid pilte Baudelaire?i laste kurvast, masendavast ja õnnetusterohkest saatusest. Kuigi siin on tunda natuke kurja lastekirjaniku härra Lamba mekki, sest tegelikult on selle ?sünguse? allhoovuseks mõnus humoorikas eluhoiak. Tõlkinud Maarja Kangro, toimetanud Rein Põder. Draakon ja Kuu, 2004. 198 lk.

 

Louise RennisonPOISID, STRINGID JA OGAR KASS

Georgia Nicolsoni pihtimused. Säherdune hoogne ja positiivne ja üsna elutruu teismelise päevik. Suhted ja värgid, teismelise huumor. Tõlkinud Indra Feldman, toimetanud Linda Ruud, kaane kujundanud Eda Holtsmann. Tiritamm, 2003. 174 lk.

 

TEATER. MUUSIKA. KINO BIBLIOGRAAFIA 1982 ? 2001

Täpselt see, mida ta lubab. Koostajad Aurika Gergele?iu, Meeli Karu, Mare Mauer, Katre Riisalu, Kristiina Ruut, Mari Sibul, Ülle Tamm.

Perioodika, 2003. 448 lk.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht