Pealelend: Janne Andresoo, Eesti Rahvusraamatukogu peadirektor

PILLE-RIIN LARM

Novembri lõpus tekitas laia pahameelt ja hämmingut Eesti Rahvusraamatukogu otsus sulgeda Austria, Saksa ja Šveitsi lugemissaal ja koondada nende kolm töötajat, et panna edaspidi rohkem rõhku digiteerimisele ja meelelahutusele. 9. detsembril teatasite, et koostöölepet Saksa, Austria ja Šveitsi saatkonna ning Goethe instituudiga siiski uuendatakse ning kogud jäävad oma asukohta. Edasise koostöö üksikasjade, sh kogude komplekteerimise ja teeninduse üle pidi arutelu jätkuma jaanuaris.

Kas läbirääkimised on juba alanud ja kui ei, siis kas üldjoontes on juba teada, kuidas saksakeelsed lugemissaalid tööd jätkavad? Täpsemalt: kuidas komplekteeritakse edaspidi nende kogud ja käib lugejate teenindus ehk kas jätkatakse kompetentsikeskusena?

aa_sirp_15-02_0017__art_r1

Eelmise aasta detsembris toimunud kohtumisel välispartneritega jõuti kokkuleppele, et Saksa, Austria ja Šveitsi saali kogud jäävad oma praegusesse asukohta ja jätkub senine põhitegevus, s.o infoteenindus ja kultuurikoostöö välisesindustega.

Kogude edasine planeerimine ja täiendamine toimub koostöös välispartneritega. Põhjalikumalt saab neist lahendustest kõnelda pärast läbirääkimiste lõppu, kui on läbi arutatud ka partnerite võimalused ja ettepanekud.

Muutused hakkavad eelkõige puudutama koolitust – saksa keele teematunde me enam ei paku. Selle asemel plaanime rohkem ja laiema profiiliga teenindada koole ja õpetajaid, sest suur on nõudlus infopädevuskoolituse järele. Rahvusraamatukogu koolitus hõlmab infoallikate otsingu, valimise ja kasutamise nii traditsioonilises kui ka e-raamatukogus ja internetis ning raamatukogu on seda viimase kümne aasta jooksul aktiivselt pakkunud, et kaasa aidata õpilaste ja õpetajate infopädevuse arendamisele ning kujundada kursusi vastavalt õppeprogrammide vajadustele. Soovime vastavat kompetentsi raamatukogus laiendada ja suurendada nende inimeste hulka, kes on valmis koolitust läbi viima. Põhjalikumat teavet raamatukogu koolituse kohta saab RRi kodulehelt (www.rahvusraamatukogu.ee/kasutajakoolitus).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht