Friedebert Tuglase nimeline tänav Ukrainas

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti iseseisvuse taastamise päeva tähistati ka Ukrainas. Üks eriline sündmus leidis seal aset 19. augustil: kui seni kandis Friedebert Tuglase nime tänav Tartus ja Põlvas, siis nüüd on selline tänav ka Põhja-Ukrainas Tšernigivi oblastis Itšnja rajoonis Monastõrõštše külas.

Varasem Škilna ehk Kooli tänav nimetati ümber Ukraina Friedebert Tuglase nimelise Kirjandusseltsi (Украïнське Лiтературне Товариство iменi Фрiдеберта Тугласа) eestvedamisel. Selts on loodud selleks, et elavdada Eesti ja Ukraina kultuurisidemeid, aidata Ukrainal õppida Eesti kogemustest ning tugevdada eestlaste ja ukrainlaste sõprust. Nii kuuluski Eesti iseseisvuse taastamise päeva tähistamise kavva koos vastuvõtuga Itšnja rajooni nõukogus, kontserdi ning Eesti-Ukraina ühisettevõtte külastusega ka seltsi eestvedajate Juri Kossenko ja Olga Tõmtšõšõni ettekanne eesti kultuurist ja kirjandusest.

Ürituse korraldas Ukraina Friedebert Tuglase nimeline Kirjandusselts koostöös MTÜga Ukraina Initsiatiiv ja Eesti Suursaatkonnaga Ukrainas. Seltsi tegemistest oli lähemalt juttu 14. juuli Sirbis.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht