Eesti Kirjanike Liit kuulutab välja konkursi KIRJANIKU­PALGALE

Kultuuriministeeriumi eraldatavatest vahenditest makstava kirjanikupalga eesmärk on võimaldada kutselistele kirjanikele ja ilukirjanduse tõlkijatele pühendumist loomingulisele tegevusele.

2022. aastaks määratakse viis kirjanikupalka, mis pikenevad ka 2023. ja 2024. aastale ning millega kaasnevad haigus- ja pensionikindlustus.

Kirjanikupalgale võivad kandideerida

erialaselt aktiivsed loomingulises tippvormis kirjanikud ja ilukirjanduse tõlkijad, kes soovivad järgneva kolme aasta jooksul pühenduda erialasele loometööle ning on Eesti kodanikud või isikud, kellel on Eestis elamis- ja tööluba. Kandidaat ei pea olema loomeliidu liige.

Kirjanikupalgale kandideerimiseks tuleb esitada

avaldus ja motivatsioonikiri koos kolme järgneva aasta loominguliste kavadega ning ülevaade viimaste aastate loomingulisest tegevusest ja olulisematest meediakajastustest.

Dokumentide esitamise tähtaeg on 23.11.2021.

Konkureerimisdokumendid palume nimetatud kuupäevaks postitada või tuua Eesti Kirjanike Liitu (Harju 1, Tallinn 10146) või saata digiallkirjastatuna e-aadressile taotlus@ekl.ee.

Taotluste alusel teeb otsuse Eesti Kirjanike Liidu eestseisuse nimetatav valikukomisjon. Komisjoni liikmete hulka kuuluvad Rahvusraamatukogu, Eesti Kirjanduse Teabekeskuse, Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja Eesti Kirjastuste Liidu esindajad.

Konkursi võitjatega sõlmitakse töölepingu seadusele vastav tööleping. Palga saaja kohustub lepingu kehtivuse ajal esitama iga-aastaselt vabas vormis ülevaate oma erialasest tegevusest.

Vajadusel täpsem info nimetatud aadressidel või telefonil 627 6410.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht