Asutati Ene Mihkelsoni Selts

PILLE-RIIN LARM

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

12. mail asutati Tartus MTÜ Ene Mihkelsoni Selts. Seltsi eesmärk on kirjanik Ene Mihkelsoni vaimse pärandi ning tema ideede ja väärtuste elavana hoidmine ja edasikandmine.

Ene Mihkelsoni Seltsi asutamine Eesti kirjandusmuuseumis

Mart Velsker

Selts soovib koostöös Tartu kultuurkapitaliga hakata välja andma stipendiumi kirjandusuurijatele, aga ka õpetajatele, kes tutvustavad Ene Mihkelsoni loomingut. Selleks luuakse Tartu kultuurkapitali juurde Ene Mihkelsoni fond. Sõnavõttudega esinesid Marju Lauristin, Viivi Luik, Aija Sakova, Eneken Laanes ja Maimu Berg: kõneleti tõest ja surelikkusest ning Ene Mihkelsoni vaimsusest, mida iseloomustavad avarus, sügavus ja ausus. Toodi esile tema loomingu tõlkimise vajadus. Näitleja Katrin Saukas luges Mihkelsoni luulet Hasso Krulli koostatud valikkogust „Kõik redelid on tagurpidi“.

Seltsil on praegu 31 liiget. Selle juhatusse kuuluvad Marju Lauristin, Marin Laak, Aija Sakova, Janika Kronberg ja Mart Velsker, esinaiseks valiti Aija Sakova.

Järgmisel aastal tähistatakse Ene Mihkelsoni 75. sünniaastapäeva. Kirjaniku sulest ilmus 13 luulekogu, neli romaani ning lühijutte, artikleid ja arvustusi. „Lõke algab sädemest“ – nii algab tema debüütluulekogu „Selle talve laused“ (1978) viimane luuletus. Saagu seltsi lõke hele ja soe.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht