Üleskutse

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

30. aprillil kogunevad Eesti Kunstnike Liidu liikmed suurkogule, kus nagu ikka valitakse ka president, asepresident ja volikogu need liikmed, kes ei esinda otseselt alaliite. Põhikirja järgi ei saa president ja asepresident kandideerida rohkem kui kaheks järjestikuseks ametiajaks. See tähendab, et senine president ja asepresident ei saa enam oma ametipostile kandideerida.

Kunstnike liidu roll ja funktsioon on viimase paari aastakümnega muutunud, ilmselt muutub veelgi. See ei tähenda, et tähendus oleks väiksem ning juhatusel – presidendil ja asepresidendil – vähem vastutust.

Sirp kutsub üles presidendi ja asepresidendi kohale kandideerijaid, aga ka kõiki, kes on mõelnud kunstnike liidu rolli ja tähenduse ning ees seisvate ülesannete peale, sellest Sirbis kirjutama. Loodetavasti leidub sotsiaalse närviga kunstitöötajaid – kunstnike liidu juhatusse või volikokku kandideerijaid ja oma visiooni jagada soovijaid kohe rohkem. Ning seetõttu võiks visiooni maht jääda Sirbi ühe lehekülje ehk 7500 tähemärgi piiresse.

Kunstitoimetaja Reet Varblane

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht