Žürii hääletustulemused: poolt 8, vastu 0, erapooletuid 1.
I preemia: võistlustöö „Art Plaza”. Autorid Taani arhitektide võistkond Sea+Effekt koosseisus Uffe Leth, Karsten Gori, Tue Hesselberg Foged, Sinus Lynge, Greta Tedje, Simon Sørensen, Lawrence Aeberhard, Lyndal Brown ja Morgan Jacobsen. 5x piia ruber Positiivne
Žürii leiab, et „Art Plaza” on esitatud võistlustöödest kõige parema arhitektuurse kontseptsiooniga, elegantse välisilmega ning inspireeriva siseruumiga. Projekt on veetlevalt lihtne, samas kütkestavalt nüansirikas.
Otsuse langetamisel pidas žürii oluliseks projekti jätkusuutlikkust: „Art Plaza” plaane on võimalik tehnoloogiliselt paindlikult muuta, konstruktiivse loogika tõttu saab vajadusel kasutada erinevaid lahendusi. Samuti on „Art Plaza” projekt pikas perspektiivis üks soodsamate ehitus- ja halduskuludega.
Autorid on julgelt eiranud võistlustingimustes hoonemahtude paigutamiseks soovitatud „ruumiümbrikku”. Kuid erinevalt teistest sama tee valinud osavõtjatest on sellega saavutatud tundlik linnaehituslik lahendus ning elegantne ümbruskonnaga suhtlev arhitektuurne vorm, mis kokkuvõttes õigustas võetud riski ning tõi võistlustööle edu.
/—/ Tallinna kesklinnas domineerivad visuaalselt „lärmakad” hooned, mis üritavad üksteisest üle karjuda. Selles kaoses eirab „Art Plaza” vapralt etteantud „ümbrikku” ning soovitab rajada vaikse, rahuliku ja täiusliku torni, mille alla jääb vaid pool krundist, avades linnaruumi 4000-ruutmeetrise väljaku Tallinna südames.
/—/ Hoones viibimise kogemus võib sarnaneda eluga ruumilises skulptuuris. Korruste pindala on ca à 1600 ruutmeetrit, konstruktiivne lahendus lubab paindlikke kasutusvõimalusi. /—/ Funktsionaalselt võib iga korrus olla iseseisev üksus, kus üliõpilased saavad keskenduda tööle, kuid on ühtlasi spiraalse aatriumiga seotud kogu akadeemiaga.
/—/ Hoonel on potentsiaali kujuneda rahvusvaheliselt tunnustatud meistritööks, tõmbenumbriks, mis meelitab inimesi kogu maailmast kaema tuleviku kunstiakadeemiat – rahulikku skulptuuri Tallinna kesklinna ruumilises kaoses.
Edasiarendust vajav
Žürii ning eksperdid rõhutavad eriti vajadust arendada võistlustöö jätkusuutliku projekteerimise ja ehitamise potentsiaali. Žürii eeldab, et kaasatakse väga hea konstruktor.
Žürii näeb ette funktsionaalse skeemi ja ruumilahenduste põhjalikuma läbitöötamise, innovaatiliste ja säästlike tehnoloogiate rakendamise, fassaadi kavandamise päikesetõkke ning loomuliku ventilatsiooniga.
Žürii soovitab hoone siseviimistluses robustseid, tööstuslikke materjale, väljaku kujundamist selliselt, et see sobiks näituste ja teiste kunstiürituste korraldamiseks.