In memoriam: Raul Salumäe

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Raul Salumäe 

8. X 1960 – 25. IV 2015

Saaremaa muuseumi ja kogu meie kultuuriavalikkust on tabanud järjekordne ränk kaotus: äkilise raske haiguse tagajärjel lahkus meie hulgast Raul Salumäe.

Sündinud 1960. aastal Kuressaares, lõpetas ta 1979. aastal Kuressaare II keskkooli, praeguse Kuressaare gümnaasiumi. Pärast ajateenistust astus Raul Salumäe Tartu ülikooli, mille lõpetas 1988. aastal ajaloolasena, kitsamaks erialaks etnoloogia. Järgnes kauaaegne viljakas töö Saaremaa muuseumis, algul filiaalijuhatajana, seejärel vanemteadurina, 2000. aastast kultuurharidustöö osakonna juhatajana. Sellel ametikohal vahendas ta saarlastele ligi paarsada kunsti- jm näitust ning korraldas meeldejäävaid kultuurisündmusi. Salumäe oli ka muuseumi uusima ajaloo püsinäituse üks põhiautoreid.

Raul Salumäe oli väga laia silmaringiga ajaloolane ning aktiivne ühiskondlik mõtleja ja publitsist. Põhitöö kõrval oli Salumäe agaralt tegev mitmes ühiskonnaelu valdkonnas. Ta oli üks Saaremaa Muinsuskaitse Seltsi asutajaid, aastast 1991 juhatuse liige, 1993–2002 seltsi esimees. Ühtlasi oli ta aastal 2004–2006 Eesti Muinsuskaitse Seltsi volikogu, 2006–2010 juhatuse liige. Salumäe läks julgelt kaasa laulva revolutsiooni sündmustega, olles aastatel 1989–1990 Kuressaare Eesti Kodanike Komitee üks rajajaid ja esimees ning Saaremaa EKK liige.

Raul Salumäe laiahaardeline töö on pälvinud mitmesugust tunnustust: teda on autasustatud Eesti Muinsuskaitse Seltsi tänukirja ja Konstantin Pätsi medaliga (1997), EMSi tänumedaliga (2003), Valgetähe V kassi ordeniga (2006), Saksa Sõjahaudade Hoolde Rahvaliidu kuldse teenetenõelaga (2011).

Raul Salumäed jäid leinama ema, abikaasa, tütar, sugulased ja kolleegid, arvukad sõbrad ja mõttekaaslased.

Saaremaa Muuseum

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht