Premeeritu

Kadri M?

Tänavuse Roman Tavasti nimelise stipendiumi pälvis Eesti kunstiakadeemia ehtekunsti eriala üliõpilane Linda al-Assi. Alžeerias sündinud, Pärnus kasvanud ja praegu ehtekunsti eriala bakalaureuseõppe lõpukursusel õppiv al-Assi mõjuvaim töö on ehteseeria teemal „Andestus”, mis valminud lumivalgest luuportselanist, valgest ja kollasest kullast. Õrnad läbikumavad portselansiilud mõjuvad kullast raamis ebamaiste inglitiibadena. Varasema arabeskse kujundikeele asemele on ilmunud pingestatud lihtsus.

2007. aasta kevadel õppis Linda al-Assi Melbourne’i kuninglikus kunstikolledžis, sealsed õpingud on kaasa toonud kujundivabaduse ja katsetamisjulguse.

Stipendium, mille 1998. aastal asutas Raul-Roman Tavast, ennesõjaaegse Eesti tuntuima juveelitöösturi Roman Tavasti poeg, on mõeldud eesti professionaalse ehtekunsti järelkasvu  toetamiseks. See määratakse üliõpilasele, kes kasutab väärismetalle ja seda uuenduslikul moel. Aastate jooksul on stipendiumi pälvinud tänaseks juba tuntud ehtekunstnikud Piret Hirv, Julia Maria Künnap, Eve Margus-Villems, Andrus Rumm ja mitmed veel.

Seekordne stipendiaat valiti nelja kunstniku seast, lisaks Linda al-Assile kandideerisid veel Robert Mirka, Maria Rubtsova ja Birgit Skolimowski.

Stipendiumi üleandmisel kunstiakadeemias oli rektor Signe Kivi, ehte-eriala õppejõudude ja üliõpilaste kõrval kohal ka Raul-Roman Tavast koos abikaasaga.

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht