Pealelend. Tamara Luuk

Reet Varblane

Eelmise aasta lõpul avati Tallinna vanalinnas uus kunstigalerii – 1 galerii. Mis põhimõtetel hakkab see toimima? Mida seal eksponeeritakse? Kes ja kuidas seda rahastab?

Tamara Luuk, kunstiteadlane, galerii nõuandja: 1 galerii (www.1galerii.ee) on väike õdus galerii Rüütli tänava alguses. See sündis Vahur Krafti, Luksemburgi aukonsuli soovist laiendada aukonsulaadi siiani valdavalt muusikat vahendanud kultuuritegevust ka kunstile. Kuna olen aastaid töötanud nii Belgia kui Luksemburgi kultuuriruumis, siis panime koos kokku galerii toimimise põhimõtted. Esiteks: eksponeerida koos luksemburgi ja eesti kunstnikke, tekitada dialooge ja diskussioone, võrdlus- ja mõõduvõtmise momente. Teiseks: kontsentreeruda kunstnikele ja kunstile, tegijate mõtetele ja eneseväljendusele, teosele, mis sellest sünnib. Kolmandaks: anda huvilistele võimalus kohtuda galeriis ka teiste loomingualade esindajatega, täiendada visuaalkunsti spetsiifikat muude loomingulisuse avaldumisvormidega.

Luksemburgi kunstnike ühendus ja kultuuriministeerium toetavad galerii algatatud kahe väikeriigi ühisettevõtmise ideed, sealne kultuuripoliitika teadvustab Luksemburgi suurregiooni kuuluvana ka piirialasid Saksamaal, Prantsusmaal ja Belgia prantsuskeelses osas, mistõttu koostöös osalev areaal saab üsna avar. Galerii noor galerist Mihkel Ilus kasvab koos galeriiga nii seal eksponeeritud töid analüüsides kui iseenda loomingule impulsse kogudes. Galerii tegevust toetavad Nordea, Arcelor ja Tridens.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht