Pealelend. Andres Tali

Reet Varblane

19. oktoobril valiti Põhja- ja Baltimaade kunstikõrgkoolide koostöövõrgustiku KUNO (Kunst Utdanninger i Norden) esimeheks EKA vabade kunstide teaduskonna dekaan Andres Tali. Eelmised neli aastat juhtis KUNO juhtnõukogu Kopenhaageni kuningliku kunstiakadeemia rektor Mikkel Bogh.
KUNO juhtnõukogu koosneb neljast liikmest, peale Tali kuuluvad sinna 2014. aastani Kuvataideakatemia (Soome) prorektor Riikka Stewen, Konstfack’i (Rootsi) dekaan Olof Glemme ja Islandi kunstiakadeemia magistrantuuri professor Hulda Stefánsdóttir.

Mida head toob kunstiakadeemiale ja laiemalt meie kunstile kaasa EKA vabade kunstide dekaani valimine Põhja- ja Baltimaade kunstikõrgkoolide koostöövõrgustiku KUNO juhtnõukogu esimeheks? Millised õigused ja kohustused sellega kaasnevad?

Andres Tali, Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna dekaan: KUNO (www.kuno.ee) ei ole oma iseloomult suur, liikmeskonnaülene bürokraatlik moodustis, vaid kõikide asjaosaliste võrdsel osalusel põhinev vabatahtlik organisatsioon, mille eesmärk on üliõpilaste ja õppejõudude akadeemilise mobiilsuse toetamine, koostööprojektide (sh ühisõppekavad) läbiviimine ning kõrgkoolide õppejõudude sünergia edendamine. Praegu on KUNO liikmeskonnas 16 vabu kunste õpetavat eri suurusega kõrgkooli. EKA on KUNO liikmena aktiivselt tegev aastast 2004. 2011. aastast asub KUNO sekretariaat EKAs ning kogu administratiivset tegevust koordineerib EKA välissuhete osakonna juhataja Sandra Sule.

Juhtnõukogu esimees esindab neljaliikmelist juhtnõukogu ning pigem koordineerib kui juhib organisatsiooni tegevust, see on tõeline usaldusamet. Juhtgrupi moodustamisel peetakse kinni heast põhjamaisest tavast: sinna kuuluvad võimalikult erinevate maade koolide esindajad, peetakse silmas võrdset soolist esindatust jne.

EKA üliõpilastele on KUNO toonud avaramaid võimalusi KUNO liikmeskoolide korraldatud kursustel osalemiseks, õppejõududele rahvusvaheliste kursuste läbiviimiseks ning muuks akadeemiliseks lävimiseks teiste kõrgkoolidega.

EKA-le kui institutsioonile (ja Eesti kunstiüldsusele) peaks aga see fakt andma teadmise ning kindluse, et Eesti kunstiakadeemia on Põhja- ja Baltimaade kõrgkoolidele (ning ka kõigile teistele institutsioonidele) oma administratiivselt suutlikkuselt ning loome- ja akadeemiliselt tasemelt võrdne partner. Seda enam, et aastal 2013 on KUNO-l tähtpäev: täitub 20. tegevusaasta, mida tähistatakse seekord seminariga Stockholmis.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht