Pealelend: Andreas Trossek

R. V.

SA Kultuurileht teatab, et kunst.ee järgmiseks peatoimetajaks valiti Andreas Trossek. Kas peatoimetaja vahetus muudab midagi ka ajakirja sisus, orientatsioonis, rõhuasetustes, väljanägemises? Kas külalistoimetaja(te) koostatud erid jäävad? Olen kuulnud, et kandideerisite kolmekesi: Heie Treier, Andreas Trossek ja Ave Randviir. 

Toimetusepõhisele töömudelile üleminekut nägi ette kandideerimisavaldus, mille esitasime kolmekesi konkursil ühise tiimina kandideerides. Seni on nii kunst.ee-d kui selle ajaloolist eelkäijat, almanahhi Kunst andnud välja traditsiooniliselt üks kunstiteadlane. Toimetuse laienemisest tulenevalt teiseneb kunst.ee ehk veidi klassikalisemaks ajakirjandusväljaandeks, eeldades toimimist teatud kollegiaalse konsensuse alusel. 

Sisuliselt on idee seega justkui iseendale kontrollimehhanismi loomises. Teiselt poolt võrdub kolm professionaali ka kolme erisuguse huviareaaliga, mis peavad mingites punktides kattuma. Mis puutub küsimusse ajakirja sisu kohta, siis kolmeliikmelise toimetuse koostatud esimene ajakirjanumber ilmub müügile juba mõne kuu pärast, nii et iga huviline saab üsna pea teha siin osas omad järeldused. Külalistoimetajate koostatud  temaatiliste eride traditsioon jätkub. Eraldi siinkohal ühtki rõhunihet reklaamida ei tahaks, aga juba puhtarvutuslikult peaks olema selge, et ajakirja sisu muutumine on korrelatsioonis värske vere lisandumisega toimetuse koosseisu ja teisiti see ei saakski olla.

Muutub ka kunst.ee väljanägemine, sest uue kujunduskontseptsiooni loob Margus Tamm. Kõige suurema muudatuse nägi ette tegelikult väljaandja, sest on otsustatud, et  2009. aastal ilmub seni kvartalirütmi järginud kunst.ee kahe koond- ehk topeltnumbri kujul. Kokkuvõttes võikski lõpetada paradoksiga, et oluliselt ei muutu midagi, kuigi muutub väga palju.

Küsinud Reet Varblane

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht