Pealelend: Anders Härm

Reet Varblane

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Täna kell 18 avatakse uues näitusepaigas, 1. Mai galeriis juba teine näitus: Anneli Porri kureeritud „Romeo ja Julia”. 22. veebruaril avati Tallinnas Saarineni majas, kus asuvad ka kultuuriministeerium ja kultuurkapital, Visible Solutions OÜ kunstiteos-ettevõte. 10. märtsist 1. maini tegutseb sellel pinnal 1. Mai galerii.

Kas see projekt on EKKMi käepikendus (sest olete ju – nii sina kui ka Neeme Külm – EKKMis tegevad), näitusepinnana tegutsemisvõimalus ka külmal ajal? Kuivõrd olete (kriitilises) dialoogis nii sissejuhatava Visible Solutions OÜga ja ametlike võimuorganite, kultuuriministeeriumi ja kulkaga?

Kuigi tegijad osaliselt kattuvad, ei ole tegemist siiski EKKMi ametliku projektiga. Ruumide asukoht Saarineni majas oli kindlasti ka üks põhjus, miks me majaomaniku pakkumisest Neeme Külma ja Jaana Jürisega peaaegu vägisi kinni hakkasime, sest projektigalerii teostamiseks jäi aega väga napiks ning tööpuuduse üle ei saa keegi meist eriti kurta. Samas olnuks rumal jätta kasutamata võimalus sellel pinnal ca kahe ja poole kuu lõikes tegutseda ja muu hulgas pidada dialoogi ka kultuuripoliitika üle.

Visible Solutions OÜ projekt oligi galerii esimene projekt ja kindlasti mõeldud olema kriitilises dialoogis ka kultuuriministeeriumi loomemajandusretoorikaga. See oli ka võimalus Visible Solutions OÜ-d üle pika aja Tallinnas näha, seda enam et tegemist oli eelmise aasta kultuurkapitali ühe aastapreemia laureaadiga. Galerii teine näitus on aga midagi hoopis muud: tegemist on Tartu Y-galeriis eksponeeritud Anneli Porri kuraatorinäitusega „Romeo ja Julia” (22. II Sirbis ilmus Kadri Roodi artikkel). 1. Mai galerii annab võimaluse ka Põhja-Eesti publikule seda näitust näha. Kolmanda ja ühtlasi viimase näituse koostavad Gregor Taul, Marten Esko ning Siim-Ghert Preiman koostöös EKA tudengitega ning selle raames on ootused kriitilise dialoogi osas kultuuri- ja hariduspoliitikaga kõige kõrgemad. Planeerime nimelt laiemat lisaürituste seeriat, mis astuvad tänavatasandilt maja ülemiste korruste poliitiliste positsioonidega lähikontakti.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht