PEALELEND

Sirp

KADRI MÄLK, EKA professor, ehtekunsti osakonna juhataja Sa oled algatanud noorte ehtekunstnike toetuseks uue fondi. Kelle tegevuse toetuseks on see eelkõige mõeldud?      2008. aasta jaanuaris loodud fond on  mõeldud Eesti Kunstiakadeemia andekate ehteüliõpilaste toetuseks. Meil on võimekaid noori, kuid nende õppimis- ja arenguvõimalused on tihti rahanappuse taga kinni. Fondi on panustanud mitmed, kes on uskunud minu missiooni. Tanel Veenre isikunäituse ajal 2009. aasta novembris lisandus veel panustajaid. 5. juuli seisuga on fondis koos pisikeste pangaintressidega 16 461 krooni. 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Seni seda raha kasutatud ei ole, seda ei ole üldse palju. Aga sellel on tähendus, see on omaette märk. Loodan, et see märk paneb mõtlema ka teisi, kellele kunst midagi pakub. Institutsionaalset toetust  kunstitudengitele jääb aina vähemaks, seetõttu loodan, et ehk võtavad suuremeelsed eratoetajad meie riigi põhiseaduse preambulat tõsisemalt kui riik ise. 

Esimene väljamakse, 10 000 krooni, tehakse EKA III kursuse üliõpilasele Ettel Poobusele, kes läheb õppima Genfi kunstiakadeemiasse Šveitsis (Haute École d’Art et de Design Genève). Lihtsalt see otsus ei tulnud, kuid mu vaist ütleb, et toetus läheb õige asja nimel. Ettel Poobus sai läinud aasta tööde eest ka Roman Tavasti nimelise väärika stipendiumi.   

Mu enese loomingulisi ettevõtmisi on aastate jooksul mitmeti toetatud. Nüüd  on minu kord käsi ulatada ja öelda: siin on sedelid, aga jooksma pead ise, ja kõigest väest.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht