Pealelend

 

Taje Tross Milline kasutegur on Berliini residentsil? Kes võivad sinna kandideerida?

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Academia Grata Berliini residents on mõeldud eesti loomeinimestele (kunstnikele ja kriitikutele, tudengitele ja õppejõududele) elamispinnaks, ateljeeks, galeriiks ning on ühtlasi ka hea võimalus osaleda Berliini kunstiüritustel, käia rahvusvahelistel suurnäitustel.

Residents asub Mitte-Charlottenburgis, Berliini kunstiülikooli (Universität der Künste) ja Zooloogische Garteni vahetus läheduses. Selleks, et tulla Berliini, tuleb reserveerida soovitud ajavahemik ning saata tegevusplaani lühike kirjeldus.

Kohapeal on võimalus korraldada presentatsioone, näitusi, performance?eid Open Space?i galeriis Mitte-Kreuzbergis ja ameeriklase Theodor di Ricco SoToDo tegevuskunstiruumis. Seni on seal toimunud Peeter Alliku maalinäitus ?Privaatdokumentide põletamine?, Non Grata ?Art of the Invisibles?, Mari Sobolevi näitus ja presentatsioon ?Ad free Zone?, Eesti performance?i-näituse ?Alle gegen alles? LIVE Performance Nacht (Andrus Joonas, Sorge, Toomas Kuusing, Ville Karel, Remo, Teija Kotipalo, Egle Vesk, Gert Hatsukov, Erki Kasemets, Minna Hint, Bille Neeve, Tuuliki Avango, Pink Punk) ja Silja Saarepuu ning Villu Plingi performance.

Berliin, mis on teada-tuntud kunstimeka, ajutransiidi ristmik, rahvusvaheline multi-kulti-treffpunkt mastaapsete kunstihoonete, muuseumide, galeriide ja raamatukogudega. Residentsi eesmärk ongi anda eesti tudengitele ja kunstnikele vahetu kogemus sellest Euroopa metropolist ja lasta neil sulanduda aktiivselt sellesse. Mis ühenduva Euroopa hiiglaslikus artworld?is ja lugematutes alternatiivsetes subkultuurides on tõsiselt võetav ja mis pelgalt müütidel ja luuludel põhinev, võib igaüks ise välja nuputada ja omal nahal kogeda.

Omast kogemusest ütleksin, et Berliin on hoopis ohtlik kiirpuder, kergelt vahetatava identiteediga ja pealiskaudse koeralikult sõbraliku õhkkonnaga. Kapitalismi ja kunsti võitlus, mis Ida-Euroopas veel käimas, on seal juba ammu lõppenud ja kunstnikud piirduvad oma igapäevaste vajaduste rahuldamisega selleks eraldatud territooriumil. Saksa kord avaldub ülibürokraatlikes ühiskondlikes kokkulepetes, müüt läikivast ja puhtust armastavast aarialasest on kadunud ajalukku. Reaalne fluidum avaldub pikemaajalisel kohalolekul ennast sootuks teistsugusena kui kiirel paaripäevasel läbisõidul ja kindlasti on sellest palju õppida. Residents on selleks suurepärane võimalus ja seda kuni 31. IX. Residentsi tegevust toetab Eesti Kultuurkapital. Kontakt: taje@nongrata.ee

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht