Pealelend: Loit Jõekalda SA Tallinna Kunstihoone Fondi nõukogu esimees

Loit Jõekalda, SA Tallinna Kunstihoone Fondi nõukogu esimees

Reet Varblane

Seoses SA Tallinna Kunstihoone Fondi senise juhataja Karin Hallas-Murula lahkumisega teisele tööle on kuulutatud välja konkurss juhataja kohale. Mida ootab nõukogu uuelt juhatajalt? Milline peaks olema nüüdisaegse kunstiinstitutsiooni, nagu seda on Tallinna Kunstihoone, ideaalne juhataja?

Sihtasutuse Tallinna Kunstihoone Fond on loonud kunstnike liit eesmärgiga korraldada Tallinna Kunstihoone, selle galerii ning Tallinna Linnagalerii näitusetegevust ja hallata sealset kunstikogu, aga edendada laiemalt meie kunstielu, sealhulgas selle välissuhtlust. TKHFi juhatus võib koosneda ühest või mitmest liikmest. Juhatuse tööd kontrollib nõukogu, kuhu kuulub üksteist liiget, neist EKLi volikogu valitud kaheksa liiget, kelle volitused kestavad viis aastat, ja ka kultuuriministeeriumi, kultuurkapitali ja Tallinna linna esindaja. Nõukogu kui vastutav ja kontrolliv organ kinnitab Kunstihoone eelarve, tööplaani ja näituseprogrammid ning valvab juhatuse otsuste, tegevuskava, eelarve täitmise ja aruandluse üle.

Kui kolm aastat tagasi juhatajaks valitud Karin Hallas-Murula mõnigi suunavalik tõi kaasa valuliku vastukaja, siis praegu saame hinnata tema reformide mõju. Nõukogu on tunnustanud juhataja tööd kunstikogu dokumenteerimisel ning hoiutingimuste parandamisel. Ka Tallinna Kunstihoone 80. sünnipäevaks kureeritud näitust ja raamatut Kunstihoone ajaloost. Kunstihoone juhataja peab olema hea kunstitundja ja administraator, kes on võimekas ka majandusküsimustes. Kunstihoone keskne roll Eesti kunstimaastikul eeldab usalduslikku koostööd kunstnikkonna ja teiste partneritega, avatud suhtlust kunstipubliku ja avalikkusega. Juhataja vastutab asutuse igapäevase ja strateegilise juhtimise eest. Järgmiseks aastaks kinnitatud näituseprogrammi teostamiseks on eraldatud sihtotstarbeline tegevustoetus. Juhataja ülesanne on juhtida meeskonna tööd programmi koostamisel ja elluviimisel, vastutada asutuse eelarve planeerimise ja täitmise, sh lisarahastuse hankimise eest koostöös kunstnike liiduga. Suur väljakutse on seotud hoone seisukorraga, seda fassaadi ja ka tehnosüsteemide osas.

Kindlasti on Kunstihoone edasises tegevuses oluline rahvusvahelise mõõtme arendamine ja ka haridusliku tegevuse mitmekesistamine, näitusetehnilise tugiteenuse kvaliteedi parandamine. Tähtis märksõna on „koostöö”. Ideaalis tuleb luua erinevate ootustega huvigruppide ühendamiseks sobiva kandepinna ja paindlikkusega sillad, mis tagab järjepidevuse ja võimaldab ka konstruktiivseid uuendusi. Kunstihoone arengukava ja vajadusel põhikirja uuendused saavad sündida uue juhi ja nõukogu koostöös.

Arvestades nii olemasolevate võimaluste kui nende laiendamise teostatavusega, on Kunstihoone dünaamiliseks arenguks oodatud uued professionaalsed visioonid. Usume, et praegusest seisust on Kunstihoone juhtimist hea jätkata, alustada uute ülesannete püstitamisega ja elluviimisega.

Avalduste esitamise tähtaeg on 17. XI kell 17. Ootame professionaalseid kandidaate, vestlusvoor on 24. XI.

Digiallkirjastatud avalduse koos Tallinna Kunstihoone visiooniga 2018. aastani, CV ja kõrgharidust tõendava diplomi koopiaga palume saata märgusõnaga „Konkurss” kuni 17. XI kell 17 nõukogu esimehe e-posti aadressile loit.joekalda@gmail.com. Avaliku konkursi tingimustega saab tutvuda aadressil www.kunstihoone.ee. Uue juhataja valib SA TKHF nõukogu. Põhikirjale vastavalt vormistatakse leping kuni viieks aastaks. Tööle tuleks asuda esimesel võimalusel, soovitavalt hiljemalt 19. I 2015.

Loit Jõekalda väljendab SA TKHF nõukogu seisukohti.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht