Pealelend

R. V.

Anders Härm 28. X lõpetas EKKM selle aasta aktiivse hooaja ning kuulutas välja järgmise aasta nüüdiskunsti auhinna ehk siis Köler Prize’i nominendid. Kes nad on ja miks just nemad? Nomineerituks osutusid Flo Kasearu, Marge Monko, Johnson ja Johnson, Margus Tamm ja Marko Mäetamm. Kokku on nominente nagu eelmisel aastalgi viis ja valitakse nii, nagu Köler Prize’i statuut ette näeb, kunstnike kolme viimase aasta loomingu põhjal. EKKMi juhatuses (Anders Härm, Elin Kard, Neeme Külm ja Marco Laimre – toim) jäid sõelale just need nimed, nende osas leiti konsensus. Ükski nomineeritutest pole verinoor kunstnik – Köler Prize ei ole noore kunsti autasu, nagu sageli ekslikult arvatakse, sellel ei ole ealisi piiranguid –, vaid juba mõnda aega kunstiväljal tegutsenud, kes rohkem, kes vähem. Kuna nominendid valib EKKMi juhatus, siis pääsesid automaatselt nominentideks kõigilt hääle saanud kunstnikud, seejärel toimus arutelu ja hääletati ka ülejäänud nominendid. Seega on tulemust raske ennustada, aga rõõmu teeb, et valituks osutusid väga eriilmelise käekirja ja autoripositsiooniga kunstnikud, kes kuuluvad ka eri põlvkonda.

EKKM on ennast tõestanud kui väga vajalik nüüdiskunstikeskus meie üha konservatiivsemaks muutuval kunstiväljal. Tegelikult ei piirdu EKKMi tähendus ja nähtavus vaid Tallinna või Eestiga, teid tuntakse ka väljaspool, vaat et enamgi veel. Tänavusuvise läbimõeldud, mitmekesise, nähtava, aktiivse tegevuse taga oli paljuski Tallinna kui Euroopa kultuuripealinna toetus. Midagi pole teha, igavesti pelgalt missioonitunde ning kirega tegutseda ei jõua keegi. Mis saab järgmisel aastal? Kas on loota riigi, kultuuriministeeriumi toetuse suurenemist või jääb teie tegevus sõltuma ikkagi vaid kultuurkapitali kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali nõukogu otsusest?

Aitäh komplimendi eest! Eks meil tuleb kulkasse minna, aga katsume ka teistest allikatest toetust leida, kuid ministeeriumilt on loota ehk ainult moraalset tuge, vähemalt praeguse seisuga. Kindlasti taotleme toetust ministeeriumi galeriide programmist, seega päris riigi toeta loodetavasti ikka ei jää. Üritame kulkast saada lisaks projektitoetustele ka tegevustoetust järgmiseks aastaks, Kardan, et vastasel juhul on viimastel aastatel saavutatud professionaalse taseme hoidmine kahtlane. Iseenesest teeb rõõmu see, et Smarten Logistics, kes sel aastal Köleri auhinda toetas, on lubanud sellega jätkata. Loodame, et ka teised toetajad tulevad taha ning ka eratoetajate ring laieneb.

Teie suhe Kultuurikatlaga? Millised võimalusi see edaspidiseks pakub?

Kultuurikatel on meie hea partner ning edaspidi saavad meist ka nende rentnikud, sest nii Põhja puiestee 27 kui ka 35 krunt anti just sellel kuul neile pikaajalisele rendile. Loodame väga nende abile maja renoveerimise raha hankimisel ning EKKMi ja Kultuurikatla vahelise ala arendamisel, aga koostööd teeme kindlasti igal rindel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht