Laine Pukk 19. VI 1935 – 29. V 2022

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti kunstiväljal on graafik Laine Puki loomingut ehk vähe märgatud, Tartus mitte.

Pukk alustas kunstiõpinguid Tartu Kujutava Kunsti Kooli esimeses lennus (1951–1956) ja jätkas Eesti Riiklikus Kunsti­instituudis graafika erialal aastatel 1957–1961. Jõgevamaal Õuna külas sündinud kohusetundliku tütarlapse puhul ei saanud kümme aastat tõsist kunsti­koolitust mööduda manuaalsele meisterlikkusele jälgi jätmata. Diplomitööks tehtud Juhan Liivi „Varju“ illustratsioonidele Moskva komisjoni antud negatiivse soovituse peale uus teema võtta lõi noor kunstnik selja sirgeks ning edasine elu kulges olude sunnil Tartu Lastekunstikoolis joonistamis-, maali- ja kompositsiooniõpetajana. Ta töötas seal 30 aastat.

Laine Puki nõudliku, aga siiski heasoovliku juhendaja käe all on õppinud väga palju tulevasi kunstnikke ja kunstiga seotud inimesi. Tagasihoidlikkuse tõttu jäi ta ise aga kahjuks varju. Alles 1970ndate lõpupoole võis jälle tema peenetundelist graafikat Tartus näitustel näha, Tartu Kunstnike Liidu liige oli ta alles 2000. aastast peale.

Ka pensionärina ei jätnud ta juhust kasutamata, et organiseerida kunsti­huvilisi stuudiotesse ja õpitubadesse. Tema pedagoogitöö üks edulugusid on kindlasti ka poja Aapo Puki kunstniku­karjäär: poeg alustas kunstiõpinguid Tartu Laste­kunstikoolis ja jätkas Tallinnas kunsti­instituudis ning nüüdseks on temast saanud Eesti üks tugevamaid portretiste. Laine Pukk on jäänud õpilastele meelde tugeva kunstipedagoogi ja suunajana.

Tartu Kunstnike Liit Tartu Lastekunstikool Tartu Kunstikool Tartu Kunstimuuseum

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht