Jaak Kuriks 27. VII 1944 – 17. II 2016

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Jaak Kuriks sündis 27. VII 1944. aastal Koerus talupoja perekonnas. 1949. aastal küüditati perekond Siberisse Krasnojarski kraisse, seal alustas Jaak Kuriks ka kooliteed. 1958. aastal võisid nad Eestisse tagasi tulla.

1960. aastal sooritas Kuriks edukalt sisseastumiseksamid Tartu kunstikooli, kus omandas kunstnik-dekoraatori kutse. Pärast kunstikooli lõpetamist töötas ta mitmel pool kunstnik-kujundajana,

Jaak Kuriksist kujunes sisearhitekt EKE Projektis paljuski sealse loomingulise keskkonna ja tiheda koostöö tõttu arhitektide ja insenertehniliste töötajatega. Kümne aasta jooksul tõusis Jaak Kuriks peaarhitektiks. Koostöös Toomas Reinuga valmis Nasva jahtklubi interjöör, valgustus ja mööbel, Rein Tomingaga EKE Projekti Tallinnas Liivalaia tänavas asunud peahoone sisekujundus. 1970ndatesse mahuvad Harju ja Rakvere KEKi kontorihoone, Narva-Jõesuu sanatoorium ja ENSV Ministrite Nõukogu esindushoone (hotell) Moskvas jpm.

1980. aastal alustas Kuriks tööd ENSV metsa- ja puidutööstuse ministeeriumis, tema ülesandeks oli kujundada ministeeriumi hoonete interjöör. 1980ndatesse jäävad veel Tartu, Võru ja Valga mööblikombinaadi administratiiv- ja olmehoonete sisekujundus. Sel ajal osales ta ka aktiivselt tarbekaubanäitustel Tallinnas, Riias, Vilniuses ja Moskvas.

1991. aastal alustas Jaak Kuriks oma sisearhitektuuri bürooga. Ta sai tellimusi mitmete mainekate autofirmade (BMW autokeskus Tallinnas, MB-Chrysleri autokeskus Tallinnas, Tartus, Viljandis ja Rakveres, Subaru ja Renault’ autokeskus Tallinnas) esindussalongide kujundamiseks. 2000ndatel kujundas ta mitmeid tööstus-, äri- ja büroohooneid nagu Makita äri- ja laohoone, Viimsi kaubanduskeskus, Quelle’i büroo-ja laohoone jm.

1990ndatest peale töötas Jaak Kuriks koos noorema poja Reimoga. Isa oli ideede genereerija, arendus ja turundus jäi suuresti poja korraldada. Koostöö oli tulemuslik, valmis üle kolmekümne projekti.

Jaak Kuriks oli hea suhtleja ja kiire reaktsiooniga, alati tähelepanelik kolleegide vastu. Viimasel ajal eelistas ta rahu ja vaikust Vääna suvilas, jalutuskäike metsas, kaasas fotoaparaat.

Eesti Sisearhitektide Liit

Eesti Kunstnike Liit

Eesti Kujunduskunstnike Ühendus

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht