In memoriam: TIIU MÖLDER

 

TIIU MÖLDER

7. VI 1938 – 7.VI 2013

Tiiut võiks iseloomustada sõnadega „aristokraatlik” ja heas mõttes „boheem”, kes ei lasknud end segada elu tähtsuseta pisiasjadest. Olmetasand ei olnud talle kunagi liiga oluline. Tiiu nägi ilu eelkõige looduses ja ta ei väsinud seda ka teistele näitamast, sellest vaimustumast ning seda oma kunsti läbi edasi andmast.

Õpilaste juhendamine oli ühtlasi tema suur kutsumus ja hobi. Tiiule oli antud nii kunstniku silma-kätt kui ka pedagoogioskusi ja empaatiavõimet, mis tegi temast suurepärase õpetaja. Ta oli hea inimestetundja ja oskas neid sügavuti näha.

Kõnekas on asjaolu, et tema kunstiringis käisid ka need õpilased, kes muidu koolist poppi tegid. Tiiu oskas suhelda ka teistsuguste, veidi viltu kasvanud „taimedega”, nägi neis positiivset ning julgustas oma tugevaid külgi arendama. Kunstiring ei piirdunud paari kohtumisega nädalas, vaid igal aastal toimusid meeleolukad maalilaagrid eri paikades ja ekskursioonid lähinaabrite kunstikeskustesse.

Tänu tema tähelepanule ja märkamisoskusele, sütitamisele ja suunamisele on paljud meist nüüd tegevad disaini ja kunsti vallas. Temalt oleme saanud kunstipisiku, mis muidu oleks ehk varju jäänudki.

1960ndatel avastas Tiiu enda jaoks Ruhnu saare ja armus sellese. Ruhnu jäi talle südamesse elu lõpuni ning sellest saab ka tema viimane rahupaik.

Kallis õpetaja, mõtleme Sulle tänutundes.

 

Kunstiringi õpilased läbi aastate

 

1960–1966 õppis ERKIs graafikat

1966–1981 töötas kunstikombinaadis Ars

1981–1991 49. keskkooli kunstiringi juhendaja

1991–2003 Mustamäe laste loomingu maja kunstiringi juhendaja

2003–2013 Nõmme kultuurikeskuse kunstiringi juhendaja

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht