Ilme-Anu Neemre 22. VI 1940 – 9. III 2022

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Lahkunud on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Tekstiilikunstnike Liidu liige, tekstiilikunstnik Ilme-Anu Neemre.

Tekstiilikunstnik Ilme-Anu Neemre sündis 22. VI 1940 Tallinnas. Aastatel 1963–1968 õppis Neemre Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis kunstilist tekstiili. Pärast ERKI lõpetamist töötas ta vabrikus Keila kunstnikuna ja hiljem kergetööstuse ministeeriumi kunstinõukogu sekretärina. Valdav osa Neemre aktiivsest kunstnikuteest möödus vabakutselisena. Ilme-Anu Neemre osales aktiivselt tekstiililiidu tegemistes ja näitustel, olles alati aktiivne noorte kaasaja ja eeskuju.

Ilme-Anu Neemre esines näitustel 1971. aastast, esimene isikunäitus toimus 1976. aastal Tallinna Kunstisalongis. Sel ajal hakkas tekstiilimaastikku rikastama ruumiline vaibakompositsioon. Professor Helene Kuma käe all oli Ilme-Anu omandanud äärmiselt keerulise pitsitehnika – niplispitsi oskused. Selle tehnika kaudu liikus ta eksperimenteeriva loomuga autorina udupeentest pitsidest edasi hoopis ruumiliste mitme meetri suuruste mahuliste kompositsioonideni. Neemre kasutatud tehnikate valikus olid põimingud, makramee ja rüiu. Neemre teosed algasid tihti mõnest argipäevasest konstruktsioonist nagu hularõngas või muu selline, millele tööprotsessi käigus lisandusid elektrituled ja mitmesugused materjalid (manilla, tamiil, taaskasutusmaterjalid, lahti harutatud juurviljakotid). Neemre teostas ka mitmeid huvitavaid autorinäitusi koos mõttekaaslasest Läti tekstiilikunstniku Inese Jakobiga.

Ilme-Anu Neemre jääb meelde kui väike naine, kes tegi suuri asju, ja seda alati oma kiiksuga. Viimasel Eesti Tekstiilikunstnike Liidu aastanäitusel „Mimikri“ Pärnu Uue Kunsti Muuseumis oli tal väljas töö ajakohase teravmeelse pealkirjaga „Eesti lipp koroona ajal”, must rüiu, kust vaevaliselt vilkus mõni valge ja sinine lõng …

 

Ilme-Anu Neemre ärasaatmine leiab aset täna, 18. III kell 14 Tallinna Peeter-Pauli kirikus (Vene 18).

 

Eesti Kunstnike Liit

Eesti Tekstiilikunstnike Liit

Eesti Kultuuriministeerium

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht