Andrus Peegel 10. III 1955 – 13. IV 2020

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Pärast aastatepikkust haigust suri graafik, raamatu- ja ajalehekunstnik Andrus Peegel. Tema kujutatud nädala jooksul tähelepanu äratanud isikute portreed ilmusid aastaid laupäeviti Posti­mehe kolmandal leheküljel.

Andrus Peegel lõpetas Tartu kunsti­kooli 1975. aastal, ta jätkas õpinguid aastatel 1978–1982 Tartu ülikoolis ajaloo-osakonnas ning täiendas ennast teistes toimetustes ja töötubades. Ta oli Tartu Kunstnike Liidu liige ja kuulus ka Eesti Kunstnike Koondisesse Torontos. Veerand sajandit oli ta ametis Postimehe (varem Edasi) toimetuses. Andrus Peegel õpetas ka Tartu Kunsti­koolis illustraatoreid ja korraldas oma õpilaste näitusi Tartu Linnaraamatu­kogus.

Näitustel hakkas Peegel esinema 1978. aastast. Tema viimane näitus „Kõrvalnähud“ oli koos keraamik Tõnis Kriisaga Tartu Kunstimaja väikeses saalis 2019. aastal.

Naljasoone sai kunstnik kaasa Oskar Lutsu majast, kus rahvakirjaniku viimastel eluaastatel ja hiljemgi elas üürnikuna ajakirjandusprofessori Juhan Peegli pere. Andrus Peegli karikatuure avaldasid juba 1970. aastatel huumori- ja satiiriajakiri Pikker ning kultuurileht Sirp ja Vasar. Neid on ilmunud ka mitmes raamatus.

Andrus Peegli portreed Postimehe kolmandal leheküljel on tehtud tema oma tehnikas. Ta pidas plaani hakata looma animeeritud karikatuure. Nüüd jäävad need uudsed pilapildid tema kolleegide ja õpilaste teha.

Postimees

Tartu Kunstnike Liit

Tartu Kunstikool

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht