Sinaida Vollmann 5. I 1924 – 18. VII 2018

Rahupaiga leidis koorijuht ja muusika­pedagoog Sinaida Vollmann (aastani 1960 Merkson), kes lahkus eelmisel aastal kõrges eas 94aastasena.

1951. aastal lõpetas ta koorijuhtimise erialal Tartu Muusikakooli (õp Voldemar Kliimand), õppides samas ka laulmist. 1956. aastal lõpetas ta Tallinna Riikliku Konservatooriumi prof Gustav Ernesaksa õpilasena.

Sinaida Vollmann töötas aastatel 1956–1963 Tallinna Pedagoogilises Instituudis laborandi ja koorijuhtimisõppejõuna ning 1963–1973 Tallinna Muusikakoolis koorijuhtimisõpetaja ja kontsertmeistrina. Ta asutas 1957. aastal tehase Punane RET meeskoori (koor tegutses kaks aastat), mis esines Tallinnas ja Riias. Aastatel 1967–1971 oli ta Tallinna Polütehnilise Instituudi akadeemilise naiskoori abidirigent peadirigendi Alma Tamme kõrval.

1950. aastatel juhendas ta Teeninduskombinaadi Junor nais- ja Tööstusprojekti meesansamblit.

Sinaida Vollmannil ei olnud lähisugulasi ning pühapäeval, 5. V puistati tema tuhk urnist Tallinna Pärnamäe kalmistu mändidealusesse ühisrahupaika. Kõneles Tallinna Jaani kiriku õpetaja Jaan Tammsalu, laulis Tallinna Tehnikaülikooli akadeemiline naiskoor dirigent Jana Perensi ja koori audirigendi Silvia Melliku juhatusel.

Tallinna Tehnikaülikooli akadeemiline naiskoor

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht