Pealelend – Tiia Teder, kulka helikunsti sihtkapitali esimees

TIINA MATTISEN

Sirp2016_19_0033__art_r1

Kulka helikunsti sihtkapitalil on uus koosseis 2015. aasta lõpust. Kas uus nõukogu kavandab stipendiumide määramisel ka mingeid suunamuutusi ja uusi eelistusi?

Eelmine koosseis kehtestas mitmeid stipendiumi liike ja õppetoetusi ning muusikud on selle süsteemi aktiivselt vastu võtnud – jätkame ja arendame seda. Meie prioriteet on loomingu toetamine. On ka üks tegevussuund, mida soovime arendada – muusikaajakirjandus. Valdkonnale on väga oluline, et muusikateema oleks meedias olulisel kohal, et ilmuks sisukaid kirjutisi – ja mitte üksnes nišiväljaannetes, vaid ka päevalehtedes. Püüame algatada muusikaajakirjandust turgutavaid ettevõtmisi ning väärtustada muusikast kirjutajate loomingut, toetada Eesti festivalide kajastamist välisajakirjanduses, innustada noori muusikakriitikuid ja muusikast mõtlejaid. Seda ideed teenib ka hiljuti Sirbis välja kuulutatud muusikateemaliste kirjutiste konkurss. Oodatud on ka muusikaajakirjanike stipendiumitaotlused. Näiteks eelmisel kvartalil taotles toetust vaid üks muusikaajakirjanik.

Eelmises kvartalis vaatasime läbi 550 taotlust ja rahastasime neist umbes poole. Eesti muusikaelu on tohutult aktiivne, tegijaid on palju, aga jaotatav raha piiratud. Soovitame taotlejatel teha oma taotlus võimalikult täpseks, et oleks lihtsam aru saada, mida korraldatakse ja milleks raha küsitakse. Pikki mõtisklusi ja muusikaajaloolisi loenguid ei ole vaja lisada. Kindlasti tuleb järgida taotlemise nõudeid. Eesti on väike ja enamikku taotlejatest tunnevad komisjoni liikmed isiklikult, kuid biograafia asemel näiteks kodulehe aadressi esitamisest taotluse puhul ei piisa. Avaliku raha jaotamisel tuleb reeglitest kinni pidada.

Mõnikord – ka praegu Eestis – soovitatakse kultuuripoliitikas valikut tehes eelistada suuri ja tugevaid ning mitte pudistada toetusraha väikeste summade haaval laiali. Meie seda lihtsustatud põhimõtet ei järgi. Muusikaelu vajab nii suuri kui ka väikesi tegijaid ja kõik suured asjad on ka alguse saanud väikestest.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht