Pealelend – Mihkel Poll, Eesti Pianistide Liidu juhatuse esimees

MARIA MÖLDER

Jaanuarikuus asutati Eesti Interpreetide Liidu allasutusena Eesti Pianistide Liit. 11. V tuldi avalikkuse ette suure galaõhtuga, kus astusid üles kõige tunnustatumad klaverikunstnikud.

Millised on pianistide erilised vajadused ja probleemid, et nende eest hoolitsemiseks on vaja interpreetide liidus eraldi üksust? Kuidas on pianistide huvid omaette alaliiduna senisest paremini kaitstud?

Eesti Interpreetide Liit on teinud oma interpreetide huvide eest seismisel ja nende tutvustamisel suurepärast tööd. Pianistid on ainsad interpreedid, kelle lavategevuse olulise osa moodustavad soolokontserdid –õhtud, mil astub üles vaid üks interpreet. Et toime tulla soolokontsertidega kaasneva tööhulga ja tohutu pingega, vajab pianist regulaarset treeningut ehk ülesastumisi heades saalides headel kontsertklaveritel. Samuti sooviksime, arvestades suurt hulka kõrgetasemelisi pianiste, näha neid tihemini esindusorkestrite ees. Eesti Pianistide Liit tahab seista nende pianistidele ülioluliste vajaduste eest.

Kuidas määratlete ja piiritlete pianistide liidu liikmed, arvestades, et liidu tegevus paistab olema seotud kitsalt klassikalist muusikat esitava tipp-pianisti huvidega?

Eesti Pianistide Liiduga on kutsutud liituma kõik professionaalsed pianistid, kes on Eesti Interpreetide Liidu liikmed. Tähtsustame ja püüame jõudumööda tegeleda kõigi klaverikunstiga seotud küsimustega ning meie fookuses on tipp-pianistide käekäik. Usun, et mida nähtavamal on praegused väljapaistvad klaverikunstnikud, seda tõenäolisem on, et üldine huvi ning austus klaverimängu vastu aitab kasvatada homseid ja ülehomseid tipp-pianiste.

Mis on praegu pianistide liidu kõige tähtsam eesmärk, mis on võimalik saavutada juba 2017. aastal?

Oleks tõeliselt tore öelda, et loodame luua kõigile pianistidele ideaalsed loometingimused ning – miks mitte –probleemideta elu … Reaalsuses püüame tegutseda päev korraga, otsida pianistide muredele lahendusi ning leida võimalusi tutvustada säravaid klaverikunstnikke. Meie suurim soov on, et pianist tunneks end hästi ja väärtustatuna.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht