Pealelend – Kristo Matson, Eesti teatri- ja muusikamuuseumi muusikaosakonna juhataja

MARIA MÖLDER

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti teatri- ja muusikamuuseum on koostöös laulustuudioga Meero Muusik välja kuulutanud lastelaulude võistluse „Marakrati laulud“. Laulude esitamise tähtaeg on 1. september. Lauluvõistlusele on oodatud 1,5–2,5minutilised laulud, mis sobivad laulmiseks lastele vanuses 4–10 aastat. Laulu teema peab seostuma teatri- ja muusikamuuseumis tegutseva Marakrati, muuseumi, teatri, muusika, esinemise, laulmise, pillimängu, näitlemise või tantsimisega. Võistlusest võivad osa võtta kõik laululoojad üle vabariigi, vanuselisi piiranguid ei ole ning osaleda võib ka mitme lauluga.

 

Milline on praegu Eestis lastelaulu olukord? Kas ei ole nii, et lastelaule tuleb küll juurde, aga lauldakse ikka enamasti vanu, millel on ka põnev instrumentaalsaade?

Praegu on Eestis lastelaulu-repertuaari seis suhteliselt hea, kuid, nagu lauluõpetajad ise ütlevad, häid laule pole kunagi liiga palju. Rõõmu teeb, et noored lauluõpetajad ja laulustuudiote juhid kirjutavad pidevalt uusi laule ning mõnedki neist saavad „Laulukarusellil“ kõlades väga tuntuks. Samuti on ootuspärane, et juba tuntuks saanud lastelaule ikka ja uuesti lauldakse: küllap on seal see miski, mis on inimesi puudutanud varem ja puudutab tänapäevalgi.

 

Miks otsustas teatri- ja muusikamuuseum korraldada lastelaulude võistluse?

Sellega soovime innustada laululoojaid lastelaule kirjutama ja anda neile võimaluse laulud publiku ette tuua. Finaalkontserdil muuseumi perepäeval 14. oktoobril kõlavad kümme paremat laulu. Loodame uusi laule kasutada ka muuseumi igapäevategevuses.

Marakratt on Eesti teatri- ja muusikamuuseumis tegutsev lastesõbralik tegelane, kes esitab pidevalt küsimusi, sest talle meeldib uusi asju teada saada. Marakrati lemmikteemad on muusika ja teater, talle meeldib esineda, laulda ja pilli mängida. Marakratt on uudis­himulik, aktiivne, sõbralik, mängu­himuline ja loominguline. Tema suur unistus on saada kuulsaks.

Mida laekunud laulude juures hinnatakse ja kes laulud välja valib?

Laulude juures hindame lastepärasust, lauldavust ja originaalsust. Teksti valikul hindame selle seotust võistluse märksõnadega ning sõnaosavust. Laulud valib välja professionaalne žürii, kuhu kuuluvad muusikastuudio Meero Muusik pedagoogid, Eesti muusika- ja teatriakadeemia õppejõud ning mina ETMMi esindajana. Lõppvõistluse žüriis on kolm liiget, kes selguvad lähiajal.

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht