Pealelend

Kaie Tanner

20. märtsil kohtus 12 puhkpilliorkestrit Estonia kontserdisaalis, kus peeti Eesti Puhkpillimuusika Ühingu korraldusel Eesti puhkpilliorkestrite turniir. Turniiri lõpetas kõrgeima punktisumma ning B-kategooria esikohaga Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli puhkpilliorkester. Orkestri dirigent Priit Sonn, kuidas hindate selleaastase konkursi taset ja kava?  PRIIT SONN : Konkurss on väga vajalik: tekib väike võrdlusmoment kolleegide orkestritega, mis paneb ka tööle. Turniir on keset hooaega kindel siht, mille poole püüelda, ning loomulikult motiveerib orkestreid võimalus mängida Eesti parimas kontserdisaalis.

Puhkpilliorkestrite turniir peeti sel aastal kolmandat korda, mina osalesin teist korda (eelmisel turniiril 2008. aastal sai Priit Sonni juhatatav Võro Fanfare B-grupis esikoha  ning Eller Brass viienda koha – K.T.). Konkursi tase on aasta-aastalt tõusnud, selgi aastal olid A- ja B-grupis kõik esinejad väga kõrgel kunstilisel tasemel. Ka C-grupi orkestrid olid tublid, kuid seal oli ka väikesi kollektiive, kellel oli raskem esile tõusta. Meeldivalt üllatas Tallinna Tuletõrjeühingu Puhkpilliorkester Kalev Kütaru juhatusel – nad on teinud tohutu arenguhüppe. Teised A- ja B-grupi orkestrid mängisid juba  tuntud headuses; näiteks ENPO on ennast juba mitmetel konkurssidel näidanud. (Tänavu sai ENPO ehk Eesti Noorte Puhkpilliorkester A-grupis esikoha – K.T.). Elleri kooli puhkpilliorkester oli konkursil väljas esimest korda (P. Sonn juhatab seda orkestrit alles 2009. aasta sügisest – K.T.), varem oleme esinenud kooli brasskoosseisuga.

Püüdsime seekord erilist tähelepanu pöörata kõlakultuurile, intonatsioonile ja  ansamblilisusele ning oleme muidugi rõõmsad, et tulemust nii kõrgelt hinnati. Turniiri korraldus sujus igati ning orkestrite kavad olid koostatud võimalikult mitmekülgselt, seega oli kuulata huvitav. Osalen oma orkestritega kindlasti konkurssidel ka edaspidi, see aitab muusikalisele arengule kaasa.

Küsinud Kaie Tanner

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht