Pealelend

I. G.

MAIL SILDOS, barokkansambli Corelli Consort ja kontserdisarja „Eesti mõisad” kunstiline juht  

Mis on tänavuse, sel reedel algava Corelli Consorti kontserdisarja „Eesti mõisad” eripära?

Eripära on kohe päris palju. Tähistame sel suvel sarja „Eesti mõisad” kümnendat toimumisaastat ehk siis lausa tähtpäeva! Kui 1999. aastal väikese Anija mõisakooli toetuskontsertidega alustasime, poleks küll uskunud, et idee ühendada meie arhitektuuripärlid, ajalugu, kaunid kunstid ja metseenlus osutub nii elujõuliseks. See meeleolukas sari on kujunenud agentuuri Corelli Music „kroonijuveeliks” ja on juba mais alanud tiheda mõisasuve kulminatsioon.

Tänavu on peamised Eesti Vabariigi 90. aastapäev ja erakordselt põnev kava. Kuus kontsertetendust ühendavad ajastu pillidel mängitud elava barokkmuusika (ansambel Corelli Consort, kes olnud sarja peaesineja kõigi kümne aasta jooksul), kaasaegse tantsu (Fine 5 tantsuteater), moekunsti (Ivo Nikkolo peadisaineri Eve Hansoni kostüümid), mõisate ja Vabadussõja ajaloo (Jüri Kuuskemaa), mõisakeskkonna ja heategevuse. Toimumispaikadeks valitud mõisad on kõik ühel või teisel moel seotud Eesti riigi sünniaja ja Vabadussõjaga: kindral Johan Laidoner, Julius Kuperjanov, aadlikest Vabadusristi kavalerid, aga ka 1980.-90. aastate nn uuema ärkamisajaga.

15.–17. augustini saab kontserdisarja jooksul tutvuda Puurmani lossi, Avanduse ja Pirgu mõisaga ning 22.–24. augustini Viimsi, Koeru-Aruküla ja Tammistu mõisaga. Nagu kogu agentuuri Corelli Music tegevuses on ka neil mõisaõhtutel üllatavalt kaunilt kokku kõlamas väikese Maarjamaa unikaalne arhitektuuripärand, tormiline ajalugu ja meie kaasaegsete looming.

 

Keda või mida kontserdisarjaga „Eesti mõisad” tänavu toetatakse ja miks?

Koos tänavuse aasta kontsertidega on sari „Eesti mõisad” põhjalikult tutvustanud juba 45 mõisat üle Eesti, paljudes neist toimuvad nüüd aasta ringi kontserdid sarjas „Mõisaromantika”. Tõime juba 1999. aastal sisse ka metseenluse idee, igal aastal on sari juhtinud tähelepanu ja toetanud ka rahaliselt üht väikest mõisakooli või -lastekodu.

Sel suvel on kõigil võimalus nautida pakutavat kunstiloomingut ning ühtlasi aidata puuetega lapsi. Sarja selle suve metseenide toetus läheb Tartu-Maarja kihelkonnas aastaid tühjalt seisnud Tammistu mõisale, kuhu Eesti Agrenska Fond on rajamas puuetega laste ja nende perede tugikeskust. Iga kohaletulija on osaline selles suures heategevusprojektis, kõigil kontsertidel toimuvad heategevusmüügid, avatud on korjanduskarbid. Sarja lõppkontsert Tammistu mõisas on aga lausa piletiteta, igaühe vaba annetuse alusel, ning iga sel õhtul kogunenud sent läheb otse tugikeskuse rajamise toetuseks.

Mul on erakordselt hea meel, et jälle üks kaduviku piirile lähedal olnud mõisake saab ilusti korda ning suurepärase kaasaegse funktsiooni edaspidiseks. Kui meie kontserttegevus sellistele algatustele saab kaasa aidata, siis on sari „Eesti mõisad” oma peamise eesmärgi täitnud ja jätkame kindlasti ka edaspidi.

 

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht