Pealelend

Sirp

17. novembril möödus 75 aastat teeneka pianisti ja pedagoogi Valdur Rootsi sünnist. Paraku kogunevad tema õpilased ja kolleegid homme kell 18 muusikaakadeemia kammersaali mälestuskontserdiks, sest juuli lõpul tuli hinnatud muusikuga hüvasti jätta. Homset meenutuskontserti juhib Valdur Rootsi kauane kolleeg ja ansamblipartner Toomas Velmet, esinevad Tanel Joamets, Tarmo Eespere, René Eespere, Mati Palm, Siim Selis, Maano Männi, Vsevolod Pozdejev, Diana Liiv, Mihkel Mattisen, Jekaterina Korotkova, Farištamo Susi, Pill Saar, Ille Saar, Marge Loik, Valle-Rasmus Roots ja Maarja Vaitmaa.

Sirp palus Tanel Joametsal, ühel tuntumatest Rootsi õpilastest, nimetada mõni professorilt talletatud tarkus, mida ta on püüdnud pianisti ja pedagoogina edasi kanda ja anda.

Tanel Joamets: Valdur ütles, et õpilase kasvatamine on nagu puu kasvatamine. Ta kasvab selline, nagu on loodud – õpetaja saab ainult kaasa aidata, n-ö veega kasta, aga mitte teiseks muuta. Muus osas olid temaga jutuajamised rohkem konkreetse näite põhjal, mingi esituse või helilooja kohta. Aga temas olid väga meeldival moel ühendunud tõsine süvenemine ja avatus teistsugusele lähenemisele kui tema enda oma. Mitte selline möönmine, et nojah, nii ka võib, vaid kohe heatahtlik kaasaelamine. Kui ta ette näitas, siis enamasti mitte nii, et teda järele peaks tegema, vaid nii, et muusikast mingi nurga all midagi välja kuulata. Ometi olin väga üllatunud, kui ETV näitas tema 50. sünnipäeva saadet – kui palju ma siiski just tema mänguvõtteid olen kasutusele võtnud!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht