Paul Pihlak 16. III 1968 – 30. XII 2018

ANTS JOHANSON

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

30. XII lahkus meie seast Paul Pihlak – kontserdi­korraldaja, plaadiprodutsent ja -levitaja, mitme ansambli mänedžer, festivalide algataja, ajalehe- ja raamatukirjastaja.

Pauli armastus oli hea muusika ja tema elu kutse oli selle jagamine teistega. 1989. aastal asutas ta firma Elwood Muusik ja sestpeale oli muusika talle nii töö kui ka hobi. Tegutses talupojatarkusega pigem kokkuhoidlikult, aga oli sõnapidaja. Riskeeris, kuid ei laiutanud. Austas partnereid, tegemata järeleandmisi selles, millesse ta uskus. Töötas kõige erinevamate muusikute ja žanritega Metsatöllust RAMi ja Tormiseni, jõululauludest tintinnabulini.

Paul on suunanud Kolumbus Krisi, Justamendi, Smilersi, Genialistide ja veel mitme muusikakoosluse käekäiku ning temata oleks jäänud ilmumata sadakond eesti muusika helikandjat. 2006. aastast peale tõi ta Eestisse ka plaadi­firma ECM plaate ja muusikuid.

Suur osa Pauli 1990ndate õhtu- ja öötundidest jäi Eeslitalli restorani ja hiljem Amigo ööklubisse. Ta andis välja kultuurilehte Metroo, korraldas maailma­muusikafestivali „Maailmaküla“, Tallinn Music Week’i, aga ka Tbilisi Music Week’i oma igatsuste maal Gruusias. Paul õppis vahepeal looma­kasvatust, mitmendat põlve tallinlasena ehitas aga kodu hoopis Setomaale – küllap oli peale elukaaslase põhjuseks ka sümpaatia seto laulu vastu – ja siis kolis taas tagasi sünnikanti Rahumäele ning sõidutas inimesi mööda Tallinna taksoroolis.

Paul oli enamasti napisõnaline, ent palju lugenuna ilmaasjade suhtes selgete seisukohtade ja vahedate ütlemistega kultuuripoliitika, iseäranis Eesti muusikaelu korralduse kohta. Eriti oli mehel südamel riigipoolne ebaõiglane konkurents, s.t kultuuri maksustamine ning maksumaksja raha eest elavad ja reklaamitavad kontserdikorraldajad, kellega ta ettevõtjana pidi elus püsimiseks rinda pistma.

Paul oli soe, suure südamega kaaslane. Vahest hakkavad siia jäänud sõbrad kolmesele Pärdile ja tema peagi sündivale vennale isast lugusid jutustama ning aitavad lõpule viia ka Pauli hiljuti alustatud raamatu …

Sõber Auri Hakomaa: „Sa jääd mu hingesse hästi armsaks persooniks, kes liitis inimesi kokku.”

Luuletaja ja muusik Aapo Ilves: „Lahkus mees, kes on eesti muusikale andnud nii palju, et vaevalt me sellest üldse kunagi täielikult aru suudame saada. Au oli sind tunda, hää sõber …”

Me jääme sind igatsema!

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht