Niina Raadik 22. VIII 1924 – 11. IV 2016

Meie seast on lahkunud tantsupidude üldjuht, teenekas tantsupedagoog ja tantsulooja Niina Raadik.

Niina Raadik oli koos abikaasa Alfred Raadikuga koolinoorte tantsupidude mõtte algataja, eestvedaja ja üldjuht. Ta on andnud meile hoidmiseks olulise pärandi ja jäänud mitmete põlvkondade rahvatantsijatele Õpetajaks, tungla läitjaks, aidanud kaasa tantsupidude jätkumisele ja noorte huvile meie kultuuri vastu.

Niina Raadik on pärandanud meile õpetuse tööks lastega, tarkused rahvatantsutreeningu läbiviimise ja tantsude õpetamise kohta ning palju toredaid tantse, mis on koondatud 2008. aastal ilmunud raamatusse „Õpetajad Raadikud ja nende tantsud“.

Niina Raadik oli aastatel 1965–1990 üldtantsupidude lasterühmade liigijuht, noorte tantsupidude liigijuht aastatel 1962–1987 ning aujuht 2002. ja 2007. aastal.

Niina Raadik lõpetas 1948. aastal Tartu Riikliku Ülikooli. Tantsuhariduse sai ta Ullo Toomi juures ja mitmesugustel rahvatantsukursustel. Aastatel 1948–1989 oli ta Pelgulinna keskkooli tantsu- ja kehalise kasvatuse õpetaja. Tema aastakümnete töö tantsuõpetajana ja tantsupidude liigijuhina oli eeltingimus, et 2005. aastal korraldati esimene koolinoorte rahvatantsufestival, mis on saanud traditsiooniks ning toimus tänavu juba 11. korda.

Alates 2002. aastast tunnustatakse noorte tantsupeo lõppkontserdil üht koolis töötavat tantsuõpetajat Niina ja Alfred Raadiku fondi stipendiumiga.

Kultuuriministeerium

Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus

Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht