Enno Mattisen 25. III 1951 – 10. IV 2022

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

On inimesi, kellele mõeldes – ja nüüd, keda meenutades – libiseb üle näo naeratus. Ehk on seegi jälg, mille me kõik võiksime endast siia maha jätta. Olla selline, kes leiab ka halvas head, kellel jagub kiidusõnu millegi õnnestumise ja osavõtlikkust ebaõnnestumise korral, mitte ainult juht ja töökaaslane, vaid ka sõber, kes kunagi ei kadetse ega halvusta ja kuulab ära ka seisukohad, mis tema omadega alati kokku ei lähe.

Enno Mattisen alustas muusika­õpinguid Tartus Aadu Ree juures, lõpetas 1969. aastal klarneti erialal Tallinna Muusikakeskkooli ja 1974. aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi. 1996. aastal täiendas ta oma haridust USAs muusikamänedžeride kursustel. Enno Mattisen töötas aastatel 1975–1977 ENSV kultuuriministeeriumi muusikaosakonna inspektorina, 1977–1981 repertuaaritoimetuse liikme ja 1984–1987 muusikaosakonna juhatajana. Aastatel 1981–1986 oli ta ENSV Riikliku Filharmoonia muusikaosakonna juhataja ning 1987–1991 Eesti Kontserdi kunstiline juht.

Alati päikeseline Enno Mattisen oli mees, kes aitas direktori asetäitjana teha ENSV Riiklikust Filharmooniast Eesti Kontserdi. Ta võttis kõik selle, mis klassikalise muusika organisatsioonil oli ajaloost kaasa võtta, ning jättis maha minevikutaaga, mis oli piiranud plaanimajanduslikult tegutsenud kontserdiorganisatsiooni.

Aastatel 1993–1999 oli ta Eesti Kontserdi juht, aastatuhande viimane direktor. Me oleme sulle tänulikud, et vedasid vankrit kõige heitlikumatel aastatel õiges suunas, ja ehk ei oleks me täna siin, kus oleme, kui poleks olnud sinu leebet meelekindlust, huumori­meelt ja tasakaalukust.

Meie kaastunne lähedastele!

Eesti Kontsert

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht