Eesti mõisad muusikas

MAIL SILDOS

Barokkansambli Corelli Consort tuntuim kontserdisari, aastast 1999 igal suvel toimunud heategevuslik sari ?Eesti mõisad? alustab sel aastal Lõuna-Eestis, jõuab esmakordselt ka Nõmmele ning lõpetab Ida-Virumaal. 14. VIII Taagepera lossi, 15. VIII Glehni lossi, 21. VIII Kolga mõisa ning 22. VIII Kiikla ja Mäetaguse mõisa esitlev mitmeplaaniline kunstisündmus tutvustab ja elustab barokkmuusika kontsertide ja Jüri Kuuskemaa mõnusate ajalooülevaadetega meie fantastilisi mõisaid ? nii suuri ja uhkeid kui ka neid, millel kaduvikku jõudmiseni juba õige vähe aega jäänud. Koos selleaastaste kontsertidega tutvustatakse lähemalt 24 mõisa, lisaks toetatakse kolme mõisakooli ja kolme lastekodu. Corelli Consort loob endistele aegadele sobiva meeleolu särava barokkmuusikaga omaaegsetel pillidel, nii nagu see kunagi võis kõlada mõisasaalides. Solist Taageperas ja Glehni lossis on Soome tuntuim lautomängija Eero Palviainen põneval varajase muusika pillil archiliuto, millele eestikeelset vastetki pole. Kolga ja Kiikla mõisas osalevad Priit Aimla ja Taavi Kuntu barokktrompetitel, kahe trompeti kooskõla ja haruldane sobivus barokiaja keelpillidega pakub kindlasti omapärase elamuse. Kuulda saab Händeli, Telemanni, Corelli, Francescini, Vivaldi lautokontserte, sonaate, triosonaate ja kontserte kahele trompetile. Huvi peaksid pakkuma ka vähem tuntud heliloojad nagu Boismortier ja Corrette, samuti barokiaja nais(!)helilooja Camilla de Rossi, kelle lautokontsert saab nüüd esmaettekande Eestis. Ansambli kõlapilti lisab põnevaid nüansse seekord ka Peeter Sarapuu barokkfagotil. Ja nagu ikka ? palju huvitavat ajaloost, arhitektuurist ja väärikatest aadlisuguvõsadest räägib Jüri Kuuskemaa kontsertide vaheajal.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Sarja korraldaja on sellest aastast Corelli Music, kes soovib taaselustada mõisatega seonduva aristokraatliku mõtteviisi ning Kristuse-eelsest ajast pärineva metseenluse idee.

Igal aastal toetab sari ?Eesti mõisad? üht mõisakooli või -lastekodu. Anija, Roosna-Alliku, Porkuni koolile ning Maidla ja Inju lastekodule lisandub nüüd sügisel avatav Kiikla mõis-lastekodu Ida-Virumaal. Kontserdisarja heategevat ideed saab toetada sõnumi saatmisega Kiikla lastekodu heaks ning muidugi kontserte külastades.

Saates sõnumi kõigis võrkudes kuni 31. VIII avatud EMT lühinumbrile 17799 märgusõnaga Kiikla, saab vaid kümne krooniga tuua maailma juurde pisutki headust ja soojust. Kogunenud summa läheb laste kodumaju kütva katlamaja õigeaegseks käikuandmiseks.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht