Teadusfoto 2021
Teadusfotode konkursi korraldas Wikimedia Eesti ja see on osa ülemaailmsest teadusfotode võistlusest. Aasta teadusfotograafiks Tartu ülikooli geoloogia nooremteadur Peeter Paaver.
Parim foto üldkategoorias Peeter Paaver

Eesti geoloogilise läbilõike puursüdamiku kirjeldamine Arbavere välibaasis.
Peeter Paaver / CC BY-SA 4.0 / Wikimedia Commons
„Inimesed teaduses“ võitja Peeter Paaver
Välitööd Estonia maa-aluses põlevkivikarjääris, põlevkivi kihtide läbilõike varieeruva mineraloogilise ja keemilise koostise ning struktuuri määramiseks
Mikroskoobipiltide võitja Olavi Kurina

Seenesääse Clastobasis loici Chandler isase isendi tagakeha tipu tagantvaade. Liik on Euroopas suhteliselt haruldane ning Põhjamaadest-Baltimaadest leitud siiani ainult Eestis.
Olavi Kurina / CC BY-SA 4.0 / Wikimedia Commons
Looduspiltide kategooria võitja Viktor Palm

Esimene Peipsi järve põhjaosa kohal registreeritud vesipüks, mida ilmselt võib käsitleda kliimamuutuste indikaatorina. Foto on tehtud 19. augustil 2021.
Viktor Palm / CC BY-SA 4.0 / Wikimedia Commons
Võitnud pildiseeria Kent Gregor Mahla, Maido Merisalu

Peenstruktuuride uurimine. Skaneeriva elektronmikroskoobiga tehtud sekundaarsete elektronide pilt kase spooni pinnast, millesse on laseriga tulistatud auk.
Kent Gregor Mahla, Maido Merisalu / CC BY-SA 4.0 / Wikimedia Commons
Kategooria muud meediafailid võitja Maxim Bilovitskiy
Wilsoni pilvekamber on anum, milles üleküllastunud etanooliaurud asuvad jahutatud pinna lähedal. Antud juhul on kasutatud akvaariumi ja altpoolt kuiva jääga jahutatud ahjuplaati. Kui asetada sellisesse kambrisse alfa-kiirguse allikad, siis hakkavad moodustuma alfarajad kondenseerunud etanoolist.
Astronoomia võitja jäi valimata.
Eesti žüriisse kuulusid Jaak Kikas (esimees), Ivo Kruusamägi, Ulvar Käärt, Jaan-Juhan Oidermaa, Arko Olesk ja Urmas Tartes.