Pealelend: Eero Loonurm, SA Archimedes kommunikatsioonijuht

Ma

Kas tellitavate õpikute puhul võib saada normiks, et neid antakse välja nii paberil kui ka e-raamatuna? Alates sellest aastast kõrgkooliõpikute programmist enam õpikute väljaandmist füüsilise raamatuna ei toetata – toetatakse küll kõiki muid kirjastustegevuse valdkondi, sh toimetamist, küljendamist, jooniste-fotode viimistlust jms. Kui kõrgkool, kelle egiidi alt õpik välja antakse, soovib raamatut siiski ka paberkujul, peab ta selleks leidma omavahendid. Seega selge prioriteet on e-õpik.

Teie ellukutsutud konkursi tingimused näevad ette vajaduse märkida seda, kas e-raamatuna on õpik saadaval või mitte. Kas sel asjaolul on märkimisväärset kaalu kahe võrdväärse konkurendi vahel valiku tegemisel?
Olen kindel, et valiku tegemisel ei saa määravaks see, millisel kujul õpik ilmub.

Kas teil on uuringuid või hinnanguid selle kohta, milliseid õpikuid ja mil viisil – kas paberil või elektrooniliselt – meie ülikoolide tudengid kasutavad?
Kahjuks puuduvad meil uuringud tänapäeva üliõpilase õpiharjumuste kohta, saame ainult üldise info põhjal öelda, et üha enam otsitakse materjali internetist (samuti on palju tudengeid, kellele meeldib raamatust õppida). Kindlasti väärib see teema uurimist, ehkki kõik muutub kiiresti.

Kui mõeldav on selline lahendus, et originaalõpikute puhul pakutakse autoritele ja koostajatele niivõrd rikkalikku tasu, et need võiksid ilmuda näiteks  Vikipeedia  artiklitena?
Rikkalik tasu on teema, millega see programm ei haaku: vahendid on piiratud ja aastate lõikes programmi lõpuni aastal 2017 paika pandud. Vikipeedia mõte tundub väga huvitav, aga see võiks olla pigem haridus- ja teadusministeeriumi keeleosakonna küsimus.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht