Materjalid: puit

Tiit Sild

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Tiit Sild

Tiit Sild

Aastatepikkuse töö tulemusena on Eesti puitmajatootjaist saanud Euroopa suurim valdkonna eksportija. Eestit tuntakse e-riigina, aga vähemalt Põhjamaadel ja Saksamaal ka riigina, kus puidust ehitatakse palju ja kvaliteetselt. Majatootjad ekspordivad enamasti lihtsaid arhitektuurilise ambitsioonita maju ja lahendusi, mis ei jõua tõenäoliselt meie arhitektuuriajalukku. Aga on ka erandeid. Näiteks ehitab Kodumaja praegu Bergenisse 62 korteriga 51 meetrit kõrget – maailma kõrgeimat – puidust kortermaja.

Eestis õilmitseb põnev nüüdisarhitektuur. Paljudel arhitektidel on tähelepanuväärsete ehitiste väljamõtlemiseks soovi, kätt ja silma.
Katus.eu on selle tarvis loodud koostööplatvorm, mis toob kokku tehasemajade tootjad, head arhitektid ja kliendid. Muutuma on hakanud ajaloost kaasa tulnud pisut põlglik ja üleolev suhtumine tehasemajadesse kui tüüplahendusi kopeerivatesse igavatesse „mahutitesse”. Katus.eu on oma eesmärgiks seadnud kvaliteet­arhitektuuri lülitamise tehasemajade tootmisprogrammi, mis tähendab, et tüüplahendus ja originaalprojekt erinevad vaid statistilise tükiarvu, kuid mitte arhitektuuri- ega ehituskvaliteedi poolest.

Küsisime eelmise aasta sügisel puitmaja tootjatelt, kas neil või nende partneritel on silmapiiril mõni arendus, mille väljatöötamisel aidata saaksime. Nurbanil oligi selline arendus kohe olemas ja peagi liitus ka Kodumaja. Küsitlusest välja kasvanud koostöö tulemusena oleme välja kuulutanud arhitektuurivõistluse, et leida lahendusi kahes arenduspiirkonnas: Tartu linna lähedal Ülenurmel ja Norra naftapealinna Stavangeri lähedal Svertingstad Gårdis.

Mitmete toetajate kõrval on arhitektuurivõistlusel kaks kaaskorraldajat: Nurban ja Kodumaja Kinnisvara. Võistlusele saab registreerida ja tingimusi vaadata www.katus.eu/competition

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht