Värske heli festival Sügisfest toob maailmanimede esiettekanded

Kolmapäevast pühapäevani leiab aset XVI Eesti muusika- ja teatriakadeemia värske heli festival Sügisfest, mille märksõnaks on tänavu mitmekesisus ja eri žanride koostöö.
Nii teevad kolmapäeval, 23. septembril, festivalil avapaugu armastatud itaalia saksofonist ja klarnetist Achille Succi, tuntud eesti kitarrist Jaak Sooäär ning EMTA tudengid, kes esitavad muusikat Ameerika jazzi meistritelt ning esinejate kompositsioone. Jazzimeestele ei jää põnevuselt maha neljapäeval, 24. septembril toimuv kontsert, kus kohtuvad impromeistrid, Belgradist pärit USA helilooja Vera Stanojević, armastatud inglise pianist Fali Pavri, eesti impromeistrid häälekunstnik Anneliis Poll ja pianist Anto Pett jpt.
Loomulikult ei ole üks Sügisfest õige asi ilma EMTA kompositsiooniüliõpilaste loomingu kontserdita. Noorte palu saab kuulata reedel ning kõlab nii akustilist kui ka elektroonilist loomingut, näha saab ka audiovisuaalseid teoseid.
Äraütlemata põnev kontsert leiab aset laupäeval, kui üles astuvad iraani santurimängija Pooyan Ataei, Tallinna Uue Muusika Ansambel, keda juhatab iraani dirigent Arash Yazdani. Santur kuulub suurde ja igivanasse tsitrite pilliperekonda, pillil on kümneid lähemaid ja kaugemaid sugulasi: india santoor, ungari mustlaste simbel, jaapani koto, vene gusli, soome kantele, eesti kannel jpt. Pooyan Ataei sai muusikalise kõrghariduse Teherani kõrgemas konservatooriumis ning hakkas aktiivsemalt kontserte andma 1996. aastal. Tema üks kõige sagedasemaid muusikalisi partnereid on iraani laulja Ali Reza Qurbani.
Sügisfesti lõpetab pühapäeval traditsiooniliselt Ansambli U: ja EMTA Uue Muusika Ansambli ühine kontsert, kus kõlab uue muusika klassika, alates Webernist ja lõpetades Bouleziga. Festivalil kõlab ka mitmeid esiettekandeid, nende hulgas Vera Stanojevićilt, Helena Tulvelt, Märt-Matis Lillelt jt.
Kõik kontserdid leiavad aset Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersalis. Pilet 2 eurot, tudengitele, õpilaste ja pensionäridele sissepääs tasuta.
www.ema.edu.ee/kontsert
facebook.com/EMTAkontsert

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht