Üliõpilaste teadustööde riiklik konkurss annab tudengite teadustöödele võrdlusvõimaluse
Eesti Teadusagentuur koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutab välja 2012. aasta üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi.
Osalema on oodatud kõik 2011. või 2012. aastal Eestis või välismaal õppinud Eesti kodakondsed ja ka Eestis sel perioodil õppinud välismaalased, samuti üliõpilaskollektiivid. Töid on võimalik konkursile esitada 15. oktoobrini.
Konkursi preemiafond on 61 980 eurot.
Preemiaid määratakse neljas valdkondlikus- (bio- ja keskkonnateadused; ühiskonnateadused ja kultuur; terviseuuringud; loodusteadused ja tehnika) ning kolmes tasemekategoorias. Lisaks antakse välja valdkondade- ja tasemekategooriateülene peaauhind 3600 eurot.
Ülejäänud preemiasummad jagunevad tasemeti järgmiselt:
· rakenduskõrghariduse ja bakalaureuseõppe üliõpilaste teadustööd – I preemia 960 eurot, II preemia 650 eurot, III preemia 320 eurot;
· magistriõppe üliõpilaste teadustööd – I preemia 1600 eurot, II preemia 1300 eurot, III preemia 700 eurot;
· doktoriõppe üliõpilaste teadustööd – I preemia 1600 eurot, II preemia 1300 eurot, III preemia 700 eurot.
Konkursile esitatud tööde arv on aasta-aastalt kasvanud ning tõusnud on ka tööde tase. Konkursil osalejate seas on tippülikoolide tudengeid, kelle lõputööd on pälvinud rahvusvahelist tunnustust ja publikatsioonid jõudnud valdkondlikesse tippajakirjadesse.
„Konkursi tase on aasta-aastalt tõusnud ning juba mitmeid aastaid on ka mitterahalise auhinnana välja antav ministeeriumi tänukiri olnud väga tugeva töö näitajaks. Rõõmustav on, et osalejate seas on kasvanud välisriikides õppivate eesti tudengite arv – ühelt poolt see suurendab konkurentsi ning teisalt näitab, et noortel ei ole side Eestiga katkenud,“ ütles konkursi koordinaator Kaili Kaseorg.
2011. aastal esitati konkursile 368 üliõpilaste teadustööd, neist pooled ühiskonnateaduste ja kultuuri valdkonnas. Kõige vähem on töid esitatud terviseuuringute valdkonda. Eelmise aasta konkursi peapreemiad pälvisid Tiina-Mall Kreem (Eesti Kunstiakadeemia), konkursitöö „Viisipäraselt ehitatud. Luterlik kirikuehitus, -arhitektuur ja -kunst Eestis Aleksander II ajal (1855-1881)” eest ning Leopold Parts (Cambridge’i Ülikool), konkursitöö „Raku omaduste geneetiline kaardistamine” eest.
Täpsema info konkursi tingimuste kohta leiab veebist aadressil:
http://www.etag.ee/teaduse-populariseerimine-2/uliopilaste-teadustoode-konkurss/
ning elektroonilist osalusvormi saab täita aadressil: http://www.etag.ee/konkursid/