Teletorni taevatasandile ilmuvad ulmelised vormid

Moenäitus "IDEEVORM", avatud 5. märtsist 5. maini, on ülevaatlik foto- ja vorminäitus Eesti Kunstiakadeemia moedisaini- ja stilistikatudengite töödest, mis on valminud rahvusvaheliselt tunnustatud disaineri ja moekunstniku Marit Ilisoni juhendamisel eksperimentaalse vormiõpetuse raames. Teletornis tulevad esmakordselt ühiselt esitlusele fotod ja vormid kolmel erineval kursusel valminud kostüümidest.

Kursuse idee pakkus Eesti Kunstiakadeemia moedisaini osakonnale välja moekunstnik Marit Ilison, et tudengid mõtleksid tavapärasest ja reaalsusest väljapoole ning eksperimenteeriksid ulmeliste vormidega, mida teistes moedisaini õppekava ainetes ei saa nii sageli teha.
“See on võimalus, kus tudengid saavad õpingute alguses esmakordselt teha midagi pöörast ja piirideta. Õppida, kuidas luua seoseid teiste valdkondadega ning tõlgendada oma mõtteid ruumiliselt. Tavaliselt tegeleb moedisainer kangaga, kuid selle kursuse eesmärgiks oli leida erinevaid võimalusi teistes materjalides ning vahel ka ennast ületada, et ebatavaline materjal endale allutada. Kõik tavapärased siluetid, eriti korsetid ja kleidid on sellel kursusel keelatud, ” selgitab Ilison ülesande väljakutseid.
Esimese kursuse tööde teemaks oli “Seelik”. Tudengid valmistasid valgest puuvillasest kangast seelikust inspireeritud tõlgendused, mis väljendasid mõnda kindlat ideed või kontseptsiooni. Teisel aastal teostus projekt koostöös paberifirmaga Antalis, kelle tellimusel ja toel valmis ettevõtte 20. sünnipäevaks 23-komplektiline kollektsioon “Ideevorm: Paber”. Kursuse töödest koostati ka fotokalender ja tudengite looming jõudis seeläbi maailmakuulsasse disainiajakiri Dezeen.com
2013. aastal oli vormikursuse teemaks “Kratt” ja kostüümid valmistati mööblifirma Retlari annetatud vineerspooni tootejääkidest, mis on kasutatud materjalidest kõige hapram ja seega raskemini käsitletav.
Kõigi kursuste osaks oli ka professionaalne moefoto pildistamine, mida teostas andekas fotograaf Maiken Staak. 
Ulmelistesse vormidesse rõivastatud olendid vaatavad avalikkusega tõtt esmakordselt Teletorni kõrgustes, taevatasandil sel kevadel.
 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht